Prie „Rokiškio sūrio“ bendrovės šiandien iš ryto jau būriavosi apie šimtą žmonių. G. Stočkienės nuotr.

Spręs antradienį

„Rokiškio rajono ūkininkai išreikš nuomonę pasitarę, dėl ko tai daro ir kaip darys“, – pirmadienį ryte kalbėjo Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Petkevičius. Todėl rytoj, vasario 7 d., rajono Ūkininkų sąjunga kviečia ūkininkų-pienininkų susirinkimą ir išplėstinį posėdį, kuriame bus nuspręsta, ko norima, priimta rezoliucija ir numatyta data, kada vyks akcija. Susirinkimas vyks rajono savivaldybėje.

Pasak vadovo, jis matė feisbuke išplatintą kvietimą akciją inicijuoti jau šiandien. Jo žodžiais, organizatoriai pasivadinę „organizaciniu štabu“, kuris neturi „savo juridinės formos“, tad akcija yra daugiau spontaniška. Į klausimą, ar rokiškėnai ruošiasi joje dalyvauti, atsakė, jog dėl to pozicijos niekas nederino ir iš rokiškėnų nesulaukė nė vieno skambučio. Visgi neatmetė, jog spontaniškumo gali būti.

Organizatoriai – ne rokiškėnai

Visgi į internete išplatintą kvietimą atsiliepė nemažai ūkininkų ir prieš pietus prie AB „Rokiškio sūris“ būriavosi apie 200 pieno supirkimo kainomis nepatenkintų žmonių. Šalia bendrovės pastato matėsi plakatų, į sniegą ir senus bidonus sustatytų „žaliųjų kryžių“, gedulo spalva pažymėtų plastiko butelių.

Po akcijos pavyko susisiekti su vienu iš šio susibūrimo organizatorių, molėtiškiu, jaunuoju ūkininku Vitalijumi Šaveliovu. Pasak jo, tai nebuvo spontaniška akcija, informacija apie ją buvo teikiama per asmenines ūkininkų ir kitas medijas, o spontaniški buvo tik kai kurie aspektai. „Iš vakaro buvau apgalvojęs važiuoti į Vilnių, bet pranešė, kad trūksta žmonių Rokiškyje. Čia atvyko tik dalis tų, kurie galėtų. Daugiau palaikau ne savo asmeninius, o pieno pridavėjų interesus. Viešai esu paskelbęs, kad reikia palaikyti tuos, kam pienas yra pragyvenimo šaltinis“, – taip apsisprendimą aiškino V. Šaveliovas. Jo teigimu, susirinkusieji liko nepatenkinti pokalbiu su AB „Rokiškio sūris“ direktoriumi Daliumi Trumpa ir, visų pirma, pasigedo pagarbos.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tomm
Tomm
2023 9 vasario 7:51

Kad direktoriaus tonas pasikeistu reikia daugiau save vertint. Tokie protestai tik vienas žingsnis. Ūkininkams reikia burtis į bendrijas ir patiems gaminti pieno produktus. Tiest kelius į kitas šalis. Mūsų pienas ekologiškas ,tai dideli pinigai.

Rekomenduojami video: