blank
Asmeninio archyvo nuotr.

Leidimas lietuviams – finišo tiesiojoje

Dar  2014 m. Lietuvos pateiktas prašymas dėl kiaušinių produktų eksporto buvo įtrauktas į JAV Federalinį teisės aktų registrą. Palankių sprendimų sulaukta tik 2021 m. pabaigoje. „Tikėtina, kad jau po dviejų mėnesių neliks kliūčių leisti Lietuvos eksportuotojams siųsti į JAV lietuviškus kiaušinių produktus, tokius kaip kiaušinių baltymų ir trynių miltai, šaldyta ar džiovinta kiaušinių masė ir t. t.“, – gruodžio pabaigoje skelbė ŽŪM. Ministerijos teigimu, kiaušinių produktų eksportas į JAV leistų sušvelninti krizę Lietuvos paukštininkystės sektoriuje.

Jei JAV Maisto saugos ir priežiūros tarnyba pripažins Lietuvą tinkama eksportuoti kiaušinių produktus į šią šalį, ji taps antrąja ES šalimi po Nyderlandų, gausiančia tokį leidimą.

„Beliko tik nedidelis formalumas ir tikimės, kad jau greitai Lietuvos įmonės galės į milžinišką JAV rinką eksportuoti ne tik neseniai suderintą platesnį sąrašą mėsos produktų, bet ir kiaušinių gaminius“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Mantas Staškevičius. Gavus leidimą, bus galima eksportuoti sertifikuotose Lietuvos įmonėse pagamintus kiaušinių produktus.

Kokį privalumą mato mažieji ūkiai?

Į galimybę kiaušinių produktus tiekti JAV skeptiškai žvelgia ŽŪB „Audrupio paukštynas“ prekybos  vadovas Marius Stasiškis. „Mums, mažiesiems, ši žinia neaktuali. Aktuali didiesiems supirkėjams, kurie užsiima perdirbimu. Tokia yra „Vičiūnų“ įmonių grupė. Jie gali išvežti produkciją“, –  paaiškino M. Stasiškis.

Tačiau šioje situacijoje jis visgi įžvelgė privalumą, mat iš mažesnių paukštynų superkant daugiau kiaušinių ir perdirbtus produktus išvežant į užsienį, daugiau atsilaisvintų vidinė rinka. O būtent į vidaus rinką ir orientuojasi „Audrupio paukštynas“.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
GYVENTOJAS
2022 4 sausio 12:11

O kur Bajorų paukštynas?