R. ir A. Rudnickai.

Geriau rinktis atsparias ligoms ir paaugintas Lietuvoje

Rokiškėnai Algirdas ir Renata Rudnickai augina apie 700 rožių krūmų ir krūmelių. Pasak A. Rudnicko, praėjusią žiemą rožių buvo galima visai nedengti. Kol kas nei amarų, nei kitų kenkėjų nesimato. Juos Rudnickams pastebėti būtų lengva, nes visos rožės auga kieme. Profilaktinių purškimų šeimininkai nesiima, jų griebiasi tik tada, kai akivaizdžiai matyti, kad būtina.

Besirenkantiems, kokias rožes sodinti, jis patarė rinktis atsparias grybinėms ligoms ir maksimaliai pritaikytas mūsų klimatui, nes su tokiomis mažiau vargo. Jas patikimiausia įsigyti specializuotuose rožynuose, nes jos jau būna paaugintos Lietuvoje. Rožynuose sodinukai šiek tiek brangesni nei turguose, tačiau pirkėjai sulaukia vertingų patarimų, kokių veislių įsigyti, mat nuo vienų rožių žiedų kvepia visas kiemas, kitos gražiai atrodo iš tolo, trečiomis geriau grožėtis tik iš arti.

Gelbsti chemija

Lelijas, viendienes, tulpes auginanti rokiškietė Dalia Driskienė savo gėlyne kenkėjų taip pat dar nepastebėjo. Pagrindinis lelijų priešas – lelijinis čiuželis. Šis ryškiai raudonas vabalas ir jo lervos maitinasi daugiausia lelijų lapais, nors gali graužti ir stiebus, žiedus. Kai jis užpuola, šeimininkė griebiasi cheminių priemonių. Žydinčių tulpių žiedlapius apdraskė tik vėtros, tačiau netikėtas sniegas išėjo į naudą – jis pamaitino drėgme, ir tulpės vėl iškėlė žiedus.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie