Rajono smulkieji ūkiai liks be kiaulių? Redakcijos archyvo nuotr.
Rajono smulkieji ūkiai liks be kiaulių? Redakcijos archyvo nuotr.

Stambieji kiaulių augintoji nusitaikė prieš smulkiuosius, tokių ūkių Rokiškio rajone – tik penki. Kaip manote, ar šių ūkių likvidavimas sustabdys afrikinio kiaulių maro (AKM) plitimą?

Liepa ir rugpjūtis – du mėnesiai, per kuriuos fiksuojama daugiausia naujų afrikinį kiaulių maro (AKM) židinių. Prieš savaitę sumedžiotas šernas Papartynės (Rokiškio kaim. sen.) teritorijoje, užsikrėtęs maru. Iš viso šiais metais Lietuvoje AKM nustatytas 164 šernams (129 nugaišusiems ir 35 sumedžiotiems), užfiksuoti net trys maro protrūkiai smulkiuose kiaulių ūkiuose.

Siekiant sustabdyti pavojingos ligos plitimą Lietuvoje, stambieji kiaulių augintojai užsimojo prieš smulkiuosius: siūloma jų ūkius naikinti. Rokiškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išdavė tik penkis leidimus auginti kiaules smulkiuose ūkiuose – tris Juodupės, po vieną Obelių ir Panemunėlio seniūnijose. Daugiau rajono gyventojų dėl leidimų auginti kiaules į tarnybą nesikreipė.

Daugiau – „Gimtajame Rokiškyje“

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
vidabuSaulius Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
vidabu

Tai kas platina tą marą? Tie 5 ūkininkai ar jų kiaulės, kurios tvarte uždarytos? Man atrodo kad ūkininkai, tai naikinti reikia visus rajono ūkininkus, visus medžiotojus, visus grybautojus ir uogautojus. Visus į Sibirą. Palikti tik dideles fermas ir jų vadovus. Bus tvarka, tik šernų negalima šaudyti.

Saulius
Saulius

Patys sukūrė šį marą, kad išnaikinti smulkius augintojus, kad patiems pelnas kiltų. Nepavyko, tai dabar tiesiai šviesiai sako, kad reikia išnaikint smulkiuosius ir palikt tik juos, tik pelno siekenčius.