Penktadienį apie 16.30 val. Rėkyvos durpyne, esančiame Vyžuonėlių k., Onuškio kaimo kaimynystėje (Juodupės sen.) trenkęs žaibas įplieskė didžiulį gaisrą. Žaibas trenkė į sausų kelmų krūvą, užimančią apie 0,5 ha plotą.

blank blank

Vaizdas iš Onuškio gyventojo balkono po 20 val. Bet ugnis apmalšinta trumpam.

blank

Vaizdas po 21 val.

Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Remigijus Sunklodas sakė, jog ugnis kaip parakas sausų kelmų krūvą apėmė akimirksniu. Laimė, dar buvo darbo  valandos ir durpyne buvo darbuotojų. Jie puolė gesinti gaisrą, į kol į nelaimės vietą sulėkė visos rajono, savivaldybės priešgaisrinių tarnybų  gaisrinės. Vėliau į pagalbą atvyko dvi gaisrinės  iš Panevėžio.

Žiežirbos išplito plačiai, durpyno teritorijoje atsivėrė daug gaisro židinių.  Apie  apie 20 val. pavyko lokalizuoti, deganti kelmų krūva prigesinta, kad žiežirbos ir židiniai  neplistų toliau į durpyną.

„Gaisrą gesinti reikės keletą parų, nes ne tik po degančia krūva, bet ir kitose durpyno vietose yra pavojingų židinių, durpė įsidegė giliai. Iš Panevėžio atvyko technika, tiesiamos žarnos, kuriomis bus pumpuojamas į durpyną vanduo iš Onuškio ežero. Pradžioje gaisrą gesinome durpyno kanalo vandeniu. Dirbsime visą naktį, ir tikrai nevieną“, – gaisro gesinimo situacija pakomentavo R. Sunklodas.

Į durpyno gaisrą vėlų vakarą sulėkė dar daugiau gaisrininkų komandų iš kitų rajonų, nes įsidegusi durpė labai  sudėtinga gesint: žarijos gali sieki kelis metrus gylio ir papūtus vėjui tapti tokie židiniai  sukeltų  naują pragarą.

Milžiniškas gaisras šiame durpyne, dėl kurio buvo paskelbta ekstremali situacija ir evakuoti durpyno kaimynystėje esančio Onuškio ir aplinkinių kaimų gyventojų evakuacija, kilo 2008 m. birželio viduryje, per panašią sausrą ir karštį, kaip šiemet.  Gaisras atskirais židiniais tuomet išplito milžiniškame plote, gesinimo darbams buvo pasitelkta kariuomenė, vandenį iš viršaus lieję sraigtasparniai, gaisrininkų komandos ir technika iš daugybės šalies rajonų.

Dėkojame skaitytojui, pasidalinusiam vaizdo įrašu iš nelaimės vietos ir  D. Urbutienei už  nuotraukas.

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments