Per gaisrą visiškai sudegė namas.

Birželio 25 d. apie 14 val. gaisras kilo Lailūnuose (Pandėlio sen.). Užsidegus gyvenamajam namui, ugnis apgadino ir kaimynų ūkinį pastatą. Iki pamatų suplėškėjo penkis vaikus auginančios šeimos namas. Lailūnų bendruomenė kreipėsi į žmones pagalbos.

Lailūnų žmonės pasakoja, jog pamatę iš Renatos Vaitkevičiūtės ir Juozo Jurgino namo besiveržiančius juodus dūmus, bėgo gesinti ugnies. Ji išplito akimirksniu – senas medinis apmūrytas namas skendėjo liepsnoje.

Per gaisrą visiškai sudegė namas.
Per gaisrą visiškai sudegė gyvenamas namas.

Atvykus ugniagesiams, pastatas jau degė atvira liepsna. Gelbėtojai pylė vandenį ne tik ant degančio, bet ir netoliese esančio pastato, kad ugnis nepersimestų į kitus gyvenvietės namus.

Gaisravietėje apdegė veidą.
Juozas Jurginas gaisravietėje apdegė veidą ir ranką.

Bandant sutramdyti liepsną, nukentėjo du žmonės: daugiavaikės šeimos tėvas apdegė veidą, o kaimynas, atbėgęs padėti į gaisravietę – susipjaustė rankas. Abiems nukentėjusiems medikai suteikė pagalbą.

Nuo ugnies žiežirbos užsidegė kaimynų daržinės stogas.
Nuo ugnies žiežirbos užsidegė kaimynų daržinės stogas.
Nuo žiežirbos pirmiausia užsidegė kaimynų namus puošęs medinis ratas.
Nuo žiežirbos pirmiausia užsidegė kaimynų namus puošęs medinis ratas.

Gaisro metu visai sudegė namas, jame buvę daiktai. Ugnis sunaikino apie 16 kv. m. ūkinio pastato stogo, ugniagesiai vandeniu suliejo apie 25 kub. m. malkų.

Be pastogės liko penkias nepilnametes mergaites auginanti šeima. Nelaimės metu namuose buvo trys mažiausios. Pirminiais duomenimis, vaikai galėjo sukelti gaisrą. Mergaitės, radusios namuose talpą su benzinu, ją uždegė. Galima ir kita priežastis – gedimas elektros instaliacijoje. Suaugusieji viename kambaryje buvo pastebėję žiežirbuojančius laidus.

Dukras iš gaisro išgelbėjo tėvas, kaimynai. Po nelaimės padegėlius priglaudė Lailūnuose gyvenanti giminaitė. Daugiavaikė šeima prieš keletą metų iš Kauno rajono atsikėlė gyventi į Lailūnus. Kaimo bendrumenės pirmininkė Daiva Lukošiūnienė kreipiasi  į visuomenę pagalbos. Sudegė visas daugiavaikės šeimos turtas, reikia drabužių, batų, indų, baldų, vairiausių namų apyvokos daiktų, tačiau nėra jų kur dėti. Laukiama pirmadienio, tikimąsi, kad Pandėlio seniūnija šeimai pasiūlys laikiną būstą.

Nelaimę patyrusios šeimos mergaitėms 4, 6, 9, 11 ir 12 metų. Pageidaujantys paremti šeimą, gali skambinti bendruomenės pirmininkei tel. 8 628 78606 arba seniūnaitei tel. 8 604 06579.

vaidiname ž

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie