blank
Redakcijos archyvo nuotr.

PAGD dalijasi atmintine gyventojams apie šiuo metu vykdomas akcijas ir kaip įsitikinti, jog pas jus iš tiesų apsilankė priešgaisrinės tarnybos darbuotojas.

Departamento pranešimu, 2023 m. šalyje bus vykdomos 3 prevencinės akcijos: „Padėk artimui“, „Saugūs namai“ ir „Būk budrus, išvenk gaisro“.

Prevencinė akcija „Padėk artimui“ yra vykdoma visus metus, o jos metu šalies gyventojus (vienišus, senyvo amžiaus, neįgalius, auginančius nepilnamečius vaikus asmenis, asmenis, turinčius specialiųjų poreikių, ir asmenis, gyvenančius riziką keliančiuose individualiuose gyvenamuosiuose būstuose) lanko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai kartu su savivaldybės darbuotojais.

Prevencinė akcija „Saugūs namai“ vykdoma I–II ketvirtį, o „Būk budrus, išvenk gaisro“ – III–IV ketvirtį. Šių akcijų metu šalies gyventojus lanko priešgaisrinės tarnybos darbuotojai.

Departamentas praneša, kad visų prevencinių akcijų tikslas yra skatinti gyventojus įsirengti būstuose autonominius dūmų detektorius bei skleisti su gaisrine sauga susijusias žinias, o ne tikrinti gyventojų būstų gaisrinę saugą ar autonominius dūmų detektorius.

Keletas patarimų, kaip šalies gyventojams įsitikinti, jog juos lanko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas, o ne sukčius:

  • VPGT darbuotojas, lankydamas šalies gyventojus, privalo dėvėti uniformą su specialiais skiriamaisiais ženklais,
  • gyventojams paprašius VPGT darbuotojas privalo prisistatyti ir pateikti vidaus tarnybos pareigūno pažymėjimą,
  • prevencinių akcijų metu VPGT pareigūnai niekada nesiūlo mokamų paslaugų ir neprašo už nieką susimokėti.

Kilus įtarimui visada galite paskambinti į VPGT teritorinį padalinį ir pasiklausti apie vykdomą akciją bei paklausti, ar atvykęs pareigūnas yra šios tarnybos darbuotojas.

PAGD inform. 

saukstasakute
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: