vežimėlis
15 min.lt nuotr.

 

Ketvirtadienį Kauno apygardos prokuroras Andrius Kuršinas pranešė, kad, ekspertų nuomone, Saviečių kaime, Kėdainių rajone, savo vaikus į šulinį įmetęs Aurelijus Beras yra nepakaltinamos būsenos.

Iki šiol atlikta dauguma šio nusikaltimo ikiteisminio tyrimo veiksmų, išskyrus į šulinį drauge su broliuku judviejų tėvo įmestos mažametės kūno ištyrimą. Teismo medicinos ekspertai kol kas negali konstatuoti, kas nulėmė mažylių mirtį, – kūno atšalimas ar prigėrimas. Tačiau nustatyta, kad mirtis šulinyje vaikus ištiko per keletą minučių.

Kraupiu nusikaltimu įtariamo A. Bero motyvai nėra aiškūs. Psichiatrai keletą savaičių stebėjo nuo visuomenės izoliuotą įtariamąjį. Jų nuomone, ir nusikaltimo metu, ir dabar jis negalėjo ir negali suprasti savo veiksmų, įtariamasis tebėra nepakaltinamumo būsenos.

Ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi įtariamąjį nuspręsta uždaryti į psichiatrijos ligoninę. Prokuratūra ruošiasi pradėti bylą dėl priverčiamojo poveikio medicininių priemonių taikymo šiam asmeniui.

Pasak Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininko Gintauto Žukausko, į sugyventinių sodybą tuoj po nusikaltimo atvykę policijos pareigūnai girdėjo vieno iš vaikų balsą. Jie matė įtariamąjį nueinant nuo šulinio, ir nusekė paskui jį į namą. Iš vaikų tėvo išgirdę, ką jis padarė, nuskubėjo prie šulinio.

Buvo viešų kaltinimų, spėlionių, kad pareigūnai galėjo suspėti ir išgelbėti į šulinį tėvo sumestus vaikus. Ar tai buvo įmanoma padaryti, mėginta išsiaiškinti per policijoje atliktą tyrimą. G. Žukausko teigimu, pareigūnų veiksmuose nusikaltimo požymių nenustatyta.

Pasak prokuroro A. Kuršino, atsižvelgiant į baudžiamosios bylos duomenis, nėra tarp jų tokių, kurie leistų įtarti A. Bero sugyventinę – vaikų motiną – prisidėjus prie nusikaltimo padarymo.

G. Žukauskas minėjo, kad vasario ir kovo mėnesiais šešis kartus pareigūnai gyvenamoje vietoje tikrino keturių vaikų motinos bei jos sugyventinio elgesį. Pažeidimų nenustatyta. Tačiau kovo 12-ąją namuose vaikų mama aptikta girta. Todėl imtasi priemonių dėl jos kitų dviejų vaikų saugumo. Vaikai perduoti globoti įtariamojo brolio žmonai.

Patį įtariamąjį – 36 metų A. Berą – bent kurį laiką globos Rokiškio psichiatrinės ligoninės medikai. Jei galutinai bus nuspręsta dėl jo nepakaltinamumo, baudžiamoji byla bus perkvalifikuota.

Eltos inform.

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie