blank
R. Kilkaus nuotr.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD), pranešimas apie gaisrą K. Donelaičio gatvėje buvo gautas 1.11 val. nakties. Po kelių minučių į gaisro vietą atvykus ugniagesiams, namo stogas jau degė atvira liepsna.

 „Mums atvykus pirmajame aukšte tvyrojo daug dūmų, pats namas negyvenamas, apleistas, netgi be durų ir jame neturėjo būti žmonių, tačiau atlikę žvalgybą radome jame miegantį vyrą. Žmogus greičiausiai benamis, viduje prinešta daug šiukšlių, visokių daiktų, mėtėsi krūvos tuščių butelių. Mėginome vyrą prižadinti, tačiau nesėkmingai, bet benešant į lauką jis atsigavo, tačiau susikalbėti su juo buvo sunku. Perdavėme jį atvykusiems greitosios pagalbos medikams, bet žmogus nesileido jo apžiūrėti, tad medikai vyrą išvežė į ligoninę,“ – pasakojo M. Adamonis.

Nuo ko galėjo kilti gaisras, mįslė ir ugniagesiams gelbėtojams. „Pirmas aukštas nedegė, krosnis nesikūreno, net elektros name nebuvo. Greičiausiai gaisras kilo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, gal žmogus kažkuo šildėsi, gal kur degė žvakė,“ – svarstė pamainos vadas.

Aštuoni Rokiškio PGT ir savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Laibgalių ugniagesių komandos ugniagesiai gelbėtojai gaisrą gesino vos ne iki 6 val. ryto. Jo metu sudegė namo stogas, tačiau pirmasis aukštas buvo išgelbėtas.

Pasak dešimtmetį priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirbančio M. Adamonio, dažniausios gaisrų priežastys – netvarkingos krosnys ir elektros instaliacija bei neatsargus elgesys su ugnimi. „Tačiau, palyginti situaciją prieš penkerius metus, dabar gyventojai turi įsirengę daug daugiau autonominių dūmų detektorių. Ir jau yra buvęs ne vienas atvejis mūsų rajone, kai dūmų detektorius išgelbėjo žmonėms gyvybę. Kai atvažiuodavome į gaisro vietą, gyventojai jau būdavo išėję į lauką,“ – sakė jis.

blank
blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments