Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pastarosiomis dienomis karščiausiai aptariama socialinės srities piktžaizdė – neišsprendžiama problema dėl pavojaus, tėvų keliamo vaikams. Rokiškio policininkai sausio 31 d. net du kartus kviesti į Obeliuose veikiančius savarankiško gyvenimo namus gelbėti kūdikio. 16-os parų kūdikis paimtas iš neblaivių sugyventinių ir išvežtas į ligoninę.

Įstaigos vyriausioji socialinė darbuotoja Jolanta Paukštienė sakė, jog neseniai atžalos susilaukusi šių namų gyventoja pastebėta neblaivi apie 15 val. Jos elgesys sukėlė darbuotojams nerimo dėl kūdikio saugumo: moteris buvo nerami, elgėsi neadekvačiai, todėl buvo iškviesta policija. Kadangi kūdikio tėvas buvo blaivus, nutarta jam, socialinių darbuotojų prižiūrimam, patikėti kūdikį. Tačiau po kelių valandų kilo įtarimų, jog ir šis bus pavartojęs alkoholio. Todėl policija kviesta antrą kartą, kad pareigūnai nustatytų sugyventinių blaivumą. Įtarimai pasitvirtino: abu vaiko tėvai buvo neblaivūs. Pasak J. Paukštienės, kadangi jų elgesys – neprognozuojamas, darbuotojai nerizikavo mažylio gyvybe: iškviesta greitoji pagalba kūdikį išvežė į Rokiškio rajono ligoninę. Negalią turintis vyras pasiprašė į Rokiškio psichiatrijos ligoninę, bet ten nuvežtam nenustatyta negalavimo paūmėjimų, dėl kurių būtų reikalingas stacionarus gydymas.

„Apie šį įvykį raštu informavau rajono savivaldybę, Vaiko teisių apsaugos skyrių. Šis ir spręs tolimesnį kūdikio likimą. Jei savarankiško gyvenimo namų gyventojas pažeidžia įstaigos tvarką tris kartus, su juo nutraukiama sutartis ir jis privalo šiuos namus palikti. Taigi neblaivūs kūdikio tėvai įspėti dėl pažeidimo ir galimų pasekmių. Jeigu motinai kūdikis bus sugrąžintas, išmesti ją į gatvę su tokio amžiaus vaiku būtų nežmoniška. Teks ieškoti kitų pagalbos būdų“, – situaciją komentavo J. Paukštienė.

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Smalsutis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Smalsutis

Tokie tėveliai paprastai turi daug vaikučių pabiručių.