15min.lt nuotr.

Pastaruoju metu stebina tendencija, kai netikri Lietuvos apyvartoje esantys pinigai užsakomi ir atsisiunčiami iš įvairių internetinių tinklalapių. Atsisiųsti netikri pinigai panaudojami rinkoje. Pinigai, kurie yra skirti įvairioms atrakcijoms ir žaidimams, internetu įsigyjami ir paleidžiami į apyvartą kaip legali valiuta. Pastaruoju metu atsisiunčiamos 50 eurų kupiūros, jos iškeičiamos į smulkesnes kupiūras perkant alkoholį, narkotikus, kramtomąją gumą ar kitas prekes. Dažnai pasitaiko ir 10 eurų nominalo kupiūrų.

Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai perspėja tuos, kurie siunčiasi netikrus pinigus: jų įgijimas, laikymas ar realizavimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Bet, nepaisant gresiančios atsakomybės, dažnai bandoma tokius pinigus įnešti į bankomatus, atsiskaityti už prekes tiek turgavietėse, tiek prekybos centruose. 2019 m. antrojoje pusėje registruota 18 veikų. Dažniausiai buvo pateikiamos dešimties eurų kupiūros.

Policija įspėja gyventojus imtis budrumo. Didelis netikrų pinigų pavojus – atsiskaitant grynaisiais turguose, mugėse, kitose paslaugų prekybos vietose. Gaunant grąžą būtina atkreipti dėmesį į

kupiūros kokybę ir pagrindines apsaugos priemones, banknoto grublėtą paviršių, aiškiai

matomus vandens ženklus, metalizuotas, hologramines juosteles ir fragmentus, juose besikeičiančius paveikslėlius. Netikri internetu atsisiųsti pinigai turi nestandartinius užrašus. Tokius  kaip „This is not legal“, „Copy“ ir kitus, nebūdingus tikriems pinigams. Gavus tokią kupiūrą reikia ją atnešti į artimiausią policijos komisariatą, nes bandymas realizuoti gali sukelti didelių problemų.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie