Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Palaukė, kol išplauks

Gavę pranešimą apie galimą neteisėtą žvejybą, Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nusprendė iš ežero netraukti rasto draudžiamo ne mėgėjų žvejybos įrankio, o palaukti grobio besitikinčių pažeidėjų. Krante budravusių pareigūnų kantrybė davė rezultatų – pavakarę valtimi tinklų link išplaukė du vyrai.

Kirs per piniginę

Tačiau žuvies skanauti jiems neteko. Pričiuptiems pažeidėjams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai, jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Konfiskuoti nelegaliai pagauti 3 lynai, statomieji tinklai ir medinė valtis. Brakonieriams dar teks atlyginti gamtai padarytą žalą, siekiančią 180 eurų.

Pažeidėjų – virtinė

Pirmąją rugpjūčio savaitę Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) gavo 508 pranešimus apie galimus pažeidimus. Pranešimų priėmimo skyriaus darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 46 kartus – dvigubai daugiau nei praėjusią savaitę. Apie medžioklės – 15 kartų. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 31 kartą, netinkamo atliekų tvarkymo – 27, nuotekų – 17, vandens taršos – 19, oro taršos – 23, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 8, vandens transporto priemonių – 24, neteisėtų kirtimų – 7 kartus.

Praėjusią savaitę į autoįvykius pakliuvo 164 laukiniai gyvūnai, dėl kitų įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 74 kartus. Liepos paskutinę savaitę AAD Pranešimų priėmimo skyrius tokio pobūdžio pranešimų buvo gavęs 189 ir 104.

Ne darbo metu pareigūnai, reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus, vyko 59 kartus. Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 16 kartų, iš jų 14 pasitvirtino. 8 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus, pusė jų pasitvirtino. Apie taršą gauta 11 pranešimų, pasitvirtino 5. Vandens transporto pranešimų buvo gauta 10, pasitvirtino perpus mažiau – 5.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą. Apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

 Parengta pagal AAD inform.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie