Panevėžio apygardos teismas.
Panevėžio apygardos teismas.

Liepos 12 dieną Panevėžio apygardos teisme dirbti pradėjo savanoriai. Tai – žmonės, kurie padės liudytojams ir nukentėjusiesiems susiorientuoti teismo aplinkoje, teiks praktinę informaciją, susijusią su teismo procesu ir jo eiga, supažindins su liudytojo ar nukentėjusiojo teisėmis ir pareigomis, išklausys ir padės teisme jaustis saugiau bei drąsiau.

Į baudžiamąją bylą dėl nužudymo atvykę penki teismo savanoriai jau pačią pirmą dieną galėjo praktiškai išbandyti tai, kam buvo ruošti per specialius mokymus – prieiti prie proceso dalyvių, užmegzti su jais kontaktą, pasiūlyti pagalbą, padėti surasti reikiamas teismo patalpas.

Panevėžio apygardos teisme savanorius bus galima identifikuoti pagal jų dėvimas ryškiai geltonas korteles. Savanoriai turės specialius aplankus su teismo posėdžių salių nuotraukomis, kurių pagalba padės liudytojui ar nukentėjusiajam susiorientuoti, kurioje salės vietoje jam reikės atsisėsti ar į kurią vietą atsistoti duodant parodymus teismui. Savanoriai taip pat turės informacijos apie nevyriausybines organizacijas (NVO), kurios nukentėjusiesiems teikia  įvairią pagalbą teismo proceso metu.

Panevėžio apygardos teisme šiuo metu dirba 10 atrinktų savanorių. Jauniausiai savanorei – 18 metų, ji šiais metais baigė gimnaziją, vyriausiam – 56. Teismo savanoriai yra ir studijuojantys, ir dirbantys žmonės, o kai kurie iš jų derina abi šias veiklas. Ne vienas teismo savanoris jau turi savanoriavimo kitose organizacijose patirties.

Visi 10 savanorių buvo paruošti darbui teisme – išklausė specialius dvi dienas trukusius mokymus, dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Vilniuje, kur susipažino su savanorystės praktika Jungtinėje Karalystėje ir Norvegijoje, klausėsi tų šalių savanorių pranešimų apie savanoriavimo teisme specifiką.

Į susitikimą su savanoriu Panevėžio apygardos teisme liudytojai ir nukentėjusieji gali registruotis telefonu (8 45) 45 45 55 (teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene) arba (8 45) 46 87 65 (teismo raštinė).

Panevėžio apygardos teismo inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments