Antanas Trumpa.Redakcijos archyvo nuotr
Antanas Trumpa.Redakcijos archyvo nuotr
Gegužės 30 dieną Panevėžio apygardos teismas pradėjo nagrinėti civilinę bylą, kurioje bendrovė East Capital (LUX) Baltic Fund reiškia ieškinį AB „Rokiškio sūris“ direktoriui Antanui Trumpai dėl žalos atlyginimo.

Liuksemburge įsikūrusi investicijų bendrovė, valdanti beveik 5 proc. „Rokiškio sūrio“ akcijų, prašo priteisti iš Antano Trumpos 7 mln. 230 tūkst. eurų bendrovės „Rokiškio sūris“ naudai.

Ieškovė teigia, kad tokio dydžio žala buvo padaryta, kai A. Trumpa, būdamas „Rokiškio sūris“ vadovu nuo 1992-02-28 iki dabar, pažeisdamas Akcinių bendrovių įstatymą, „Rokiškio sūrio“ vardu sudarė paskolos sutartis su savo paties kontroliuojama kita bendrove – UAB „Pieno pramonės investicijų valdymas“ (PPIV), ir šiais pinigais buvo finansuotas „Rokiškio sūrio“ akcijų įsigijimas, kurį įvykdė PPIV.

Ieškovė nurodo, kad bendrovė šį draudžiamą finansavimą suteikė akivaizdžiai palankesnėmis nei rinkos sąlygomis, ir tokios neleistinos pagalbos dėka A. Trumpa (per PPIV) įgijo absoliučią „Rokiškio sūrio“ kontrolę, padidindamas savo tiesiogiai ir netiesiogiai valdomą akcijų paketą daugiau kaip 50 procentų.

Ieškovė teismui nurodė, kad tam tikri AB „Rokiškio sūris“ vadovybės sprendimai neabejotinai paveikė ir žymiai sumažėjusią bendrovės akcijų vertę – remiantis NASDAQ OMX Vilnius duomenimis apie sandorius dėl bendrovės akcijų, bendrovės akcijų vidutinė rinkos vertė 2005 m. (įvertinus nominalios vertės pasikeitimą) siekė 2,17 EUR, o 2015 m. – tik 1,41 EUR.

Gegužės 30 d. posėdyje teismas priėmė šalių pateiktus dokumentus bei išsprendė jų prašymus, taip pat pradėjo nagrinėti bylą iš esmės – išklausė ieškovės atstovą. Posėdis bus tęsiamas rytoj, gegužės 31 d.

Panevėžio apygardos teismo inform.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
MITRA
MITRA
2016 6 birželio 8:55

UZ PIENA NIEKO NEMOKA, PLESIKAUJA

Smalsutis
blankblank
2016 30 gegužės 22:36

Pažiūrėjus paieškoje kas vadovauja uabui „Pieno pramonės investicijų valdymas“, galima daryti išvadą, kad geras biznis.