blank
R. Kilkaus nuotr.

Į įvykio vietą išskubėjo visos tarnybos, deja, skęstančiojo išgelbėti nepavyko. Anot aplinkinių, žmogus ne žvejojo, o tiesiog bandė kirsti ežerą ledu arba tiesiog ant jo vaikštinėjo. Aplinkiniai pamatę nelaimę dar bandė nelaimėlį gelbėti, bet deja nebesugebėjo jam padėti. Nelaimėlis – apie 50 metų amžiaus vyras.

Rokiškio ežere tą patį rytą vykusi gelbėjimo operacija baigėsi laimingai: pranešimas apie skęstantį žmogų nepasitvirtino, tikėtina, kad bus įlūžusi stirna.

Gelbėtojai įspėja

Vos vandens telkiniams spėjus pasidengti pirmuoju plonu ledu, ant jo jau pastebėta besisukinėjančių žvejų. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja, kad taip elgdamiesi žvejai rizikuoja savo gyvybėmis. Šiuo metu ledas dar netvirtas, juo vaikščioti ir žvejoti draudžiama.

Ugniagesiai primena, jog ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau tam, kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kiti daiktai, o taip pat arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltinių. Ypač atsargiems reikia būti ir prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ledas labai pavojingas ir atodrėkių metu.

Jei vis dėlto įlūžote, nepasiduokite panikai ir nepraraskite savitvardos. Ropškitės ant ledo į tą pusę, iš kur atėjote, o ne plaukite pirmyn. Nesikapanokite vandenyje ir visu kūno svoriu neužgulkite ledo krašto. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to kitą. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis. Reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis. Tik išlipus ant kranto reikia bėgti, kad sušiltumėte, ir kuo greičiau pasiekti šiltą vietą.

Jeigu pamatėte skęstantį žmogų, pirmiausia kvieskite gelbėtojus skubiosios pagalbos tarnybų tel. 112. Jeigu galite jam padėti, reikia veikti greitai ir ryžtingai, nes žiemą vandenyje žmogus greitai sušąla, o permirkę rūbai neleidžia ilgai išsilaikyti vandens paviršiuje. Artintis prie eketės reikia labai atsargiai, geriausia šliaužte, plačiai ištiesus rankas. Jei yra galimybė, po savimi pasidėkite lentą ir šliaužkite ant jos. Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įlūš, jeigu jūs mėginsite skęstančiajam paduoti ranką ir jį ištraukti. Ledas išlaiko žmogų tik už 3–4 m nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir atsigulę ant ledo sudaryti grandinę iki eketės.

Ištraukus žmogų ant ledo, reikia su juo kuo toliau šliaužti nuo pavojingos vietos ir kaip galima greičiau skendusįjį pristatyti į šiltą vietą. Čia nukentėjusįjį ištrinti, pagirdyti karšta arbata, perrengti sausais rūbais, suteikti pirmąją medicinos pagalbą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vitalijus
Vitalijus
2022 28 lapkričio 22:54

Taip ir buna atrodo greičiau pareisiu namo rek isitikint ledo stori tada galima eiti ten

plius
plius
2022 28 lapkričio 13:37

o kam ten dvieju greitukiu reikia kuras atpigo ar veikt nera ka

asdf
asdf
2022 29 lapkričio 15:12
Atsakinėti į  plius

Man tai negaila to kuro.

Rekomenduojami video: