Jau buvo rašyta, kad antradienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė piktnaudžiavimu tarnyba įtariamą Kupiškio rajono merą Dainių Bardauską ir Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros centro vadovę Jolitą Janušonienę.

Dar du privatūs asmenys yra įtariami prekyba poveikiu ir dokumentų klastojimu.

Į SST akiratį papuolė ir maisto tiekimu besiverčianti Rokiškio įmonė „Roklava“ bei jos komercijos direktorius, kuris vakar buvo apklausiamas ir sulaikytas, o šiandien bus sprendžiama dėl tolimesnių kardomųjų priemonių.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu Kupiškio rajono savivaldybėje. Savivaldybėje, jos valdomame Kultūros centre, kelių asmenų darbo vietose bei namuose antradienį atliktos kratos ir paimti reikšmingi dokumentai bei daiktai. Tyrimas vyksta dėl šių metų liepos 6 dieną vykusio kūrybos ir menų festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybių, kurį organizavo Kupiškio kultūros centras. Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad Kupiškio rajono savivaldybėje ir Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centre buvo piktnaudžiaujama tarnyba.  Įtariama, kad kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vykdyti prekybą minimo renginio metu, o už tokių išskirtinių sąlygų sudarymą piktnaudžiavimu įtariami asmenys gavo neteisėtą atlygį. Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai, t. y. piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

Panevėžio apylinkės teismas trečiadienį trims mėnesiams nušalino Dainių Bardauską nuo Kupiškio rajono mero pareigų. Kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė teismo sprendimu nuo pareigų nušalinta vienam mėnesiui.

Papildyta:

Ikiteisminiam tyrimui dėl galimos korupcijos Kupiškio rajono savivaldybėje vadovaujanti Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė skyrė kardomąsias priemones įtariamiesiems valdininkams. Kupiškio rajono merui D. Bardauskui ir Kupiškio rajono kultūros centro direktorei Jolitai Janušonienei skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, draudžiama lankytis savivaldybėje ir kultūros centre bei bendrauti su nurodytais asmenimis.

Rokiškėnui verslininkui ir kaunietei verslininkei prokurorė taip pat skyrė rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Parengta pagal STT informaciją

3
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
SmalsuciuiSmalsutis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Smalsuciui
Smalsuciui

Siaip ralis komercinis renginys tai ka nori ta samdo, kad ir lesma. Koks tau skirtumas ka samdis smalsuti?

Smalsutis

Ar Rokiškyje Samsono ralio dalyvius vėl maitins UAB Vipolina iš Kauno?

Smalsutis

Tinklapyje 118.lt rašo, kad Roklavoje atlyginimas už gegužės mėnesį buvo 21,10 euro. Kaip galima dirbti už tokį atlyginimą? Rekvizitų tinklapyje tas pats, skola sodrai 1,09 euro liepos 9 dienai. Kai dirbama už tokį mažą atlyginimą, tai kyla abejonių dėl veiklos ar viskas apskaitoma.