A. Stanio nuotr.

Praėjusiais metais Rokiškio rajone kilo 133 gaisrai, Panevėžio mieste – 173, Panevėžio rajone – 168, Biržų rajone – 104, Kupiškio – 74, Pasvalio – 79. Palyginti su 2021 m., visuose rajonuose gaisrų sumažėjo, išskyrus Panevėžio miestą ir Rokiškio rajoną – čia šių nelaimių buvo daugiau padidėjo, o Kupiškio rajone išliko tiek pat.

2022 m. daugiausia gelbėjimo darbų atlikta Panevėžio mieste (469), Rokiškio (194) ir Biržų (157) rajonuose.

Rokiškio rajone gaisruose žuvo 5 žmonės, Biržų ir Pasvalio rajonuose – po 2 gyventojus, o Panevėžio mieste ir Panevėžio rajone – po vieną. Gaisruose žuvo 9 vyrai ir 2 moterys. Keturi gyventojai žuvo gaisruose, kurie kilo dėl neatsargaus rūkymo, 4 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, dvi gyvybes nusinešė gaisrai, kilę dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, vienas žmogus žuvo dėl tyčinės žmonių veikos (padegimo).

Pagrindinės 2022 m. kilusių gaisrų priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimai (17,7 proc.), neatsargus žmonių elgesys su ugnimi (15,5 proc.), žolės, ražienų, augalininkystės atliekų deginimas (13,31 proc.), elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai (10,81 proc.), transporto priemonių elektros instaliacijos gedimai (6,5 proc.), neatsargus rūkymas (2,33 proc.). Be to, įregistruota 16 padegimų (2,19 proc.), o 164 gaisrai kilo dėl kitų neįvardijamų priežasčių.

Kaip rodo kelerių metų gaisrų statistika, žiemos sezonu skaudžių nelaimių padaugėja. Todėl ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų su ugnimi elgtis labai atsargiai: nepalikti be priežiūros besikūrenančios krosnies, įjungtų į elektros tinklą elektrinių šildymo prietaisų, nerūkyti lovoje ir kt. bei pasirūpinti, kad namuose būtų įrengtas techniškai tvarkingas ir veikiantis dūmų detektorius.

VPGT inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: