Tyčia ar netyčia, tačiau paskutinė žiemos diena, šiais metais sutampanti su Užgavėnėmis, buvo saulėta ir labiau priminė pavasarį, o persirengėliai trypdami šokius taškėsi balose.

Rokiškio krašto muziejuje šurmuliavo persirengėliai iš mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“, Rokiškio pagrindinės mokyklos ir Senamiesčio progimnazijos. Muziejaus darbuotojai juos  kvietė į meno ekspozicijų salėje įsikūrusias Užgavėnių dirbtuves, kuriose veikė „Tarškynių“, „Blynų“, „Makiažo“, „Kaukių“ studijos. Jose vaikai mokėsi pasigaminti senovinę tarškynę, susipažino su kaukių klijavimo ir dažymo paslaptimis, vaišinosi įvairiausiais blynais.

Ilga eilė nusidriekė prie „Makiažo studijos“, mat čia vaikų veidus dekoratyvinio makiažo priemonėmis margino… policijos darbuotojos, vieniems pripiešdamos ūsus ar pastorindamos antakius, kitiems parausvindamos žandukus. Paskui pareigūnės su vaikais aptarė, kaip apibūdintų draugų išvaizdą, jei tektų apie juos pranešti bendruoju pagalbos telefonu.

Muziejaus kieme persirengėlių komandos varžėsi žaidimų rungtyse. Smagiausia ir daugiausia azarto kėlė muštynės šieno prikimštais maišais. Užduotį sunkino tai, kad stovėti teko ant šieno spudulų, tad kartais varžovai krisdavo neišlaikę pusiausvyros.

Paskutinius permainingos žiemos likučius vaikai varė trypdami linksmus ratelius, skanaudami blynus, skanduodami „Žiema, žiema, eik iš kiemo!“ ir mojuodami degančiai Morei.

Užgavėnių šventės nuotraukos

vaidiname ž

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie