Rokiškio apylinkėse vėl skriejo garsūs žvyrkelio „lakūnai“

Kiek daugiau nei prieš mėnesį Rokiškio apylinkėse praūžė „Samsonas Rally Rokiškis“ lenktynės, o užvakar rajono žvyro keliuose vėl pasirodė galingi automobiliai, prie kurių vairo – vairavimo meistrai Benediktas Vanagas ir Vaidotas Žala. Sportininkų ekipažai mūsų žvyrkeliuose dar kartą „šlifavo“ posūkius prieš Lietuvos automobilių ralio varžybas, savaitgalį vyksiančias Elektrėnuose.

1509
0
puodelis

Lenktynininkų desantas
Dar prieš treniruotes vienas iš „Samsonas Rally Rokiškis“ organizatorių rokiškėnas Jurijus Piatinas nerimastingai dairėsi į dangų. Jau kelintą dieną pliaupiantis lietus mažino tikimybę sportininkams prasilėkti visu greičiu. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera – slidi danga net greičio asams tampo iššūkiu.
J. Piatinas džiaugėsi, kad į Rokiškio apylinkes grįžo garsūs lenktynininkai, kuriems Rokiškis tampa vis daugiau pažįstamas. Tiesa, tai ne paskutinis garsių sportininkų desantas, šią savaitę užsuksiantis į mūsų rajoną pasitreniruoti prieš lenktynes Elektrėnuose. Čia sugrįš „Samsonas Rally Rokiškis“ nugalėtojas Janis Vorobjovas, o jam už nugaros – dar trys komandos ekipažai.

Džiaugiasi sugrįžę
Sportininkų treniruotes surengė Rokiškio automobilių sporto klubas „Aukšta pavara“.
Pirmieji atvyko B. Vanago komanda, o jiems iš paskos ir pats lenktynininkas su šturmane Agne Vičkačkaite-Lauciuviene. Garsų lenktynininką aplankė abejonės, mat vietomis trasoje telkšojo purvo vonios. Pamąstęs keletą minučių B. Vanagas nusprendė išbandyti ekstremalų važiavimą, kadangi Elektrėnuose gali pasikartoti toks pats scenarijus. O po purvo vonių ir trasoje sudarkęs padangą B. Vanagas mielai pabendravo su „Gimtojo…“ žurnalistu. Bene vienintelis galvoje spurdėjęs klausimas, kas gi ralio meistrus vėl atvijo į Rokiškį? Sportininkas įsitikinęs: Rokiškis turi tam tikrą trauką. „Po labai ilgos pertraukos mes startavome jūsų apylinkėse. Neatsimenu, ar nepriklausomoje Lietuvoje čia yra vykęs ralis. Rokiškyje labai geri keliai, infrastruktūra, šaunūs žmonės, kurie leidžia pasitreniruoti. Šiuo atveju „išlošė“ visi“, – džiaugėsi B. Vanagas.
Rugpjūtį, po ralio, sportininkas visos komandos vardu sakė, jog Rokiškis paliko labai gerą įspūdį.
Kiek vėliau treniruotes atskubėjo ir V. Žala. Tiesa, brolį šturmaną Žygimantą laikinai pakeitė „senas“ ralio vilkas Ričardas Baubinas. Tad šį kartą su juo teko „šlifuoti“ visus posūkius. V. Žala taip pat neslėpė – gera sugrįžti ten, kur esi laukiamas. „Rokiškyje smagūs greičio ruožai. Prieš kiekvienas rimtas lenktynes išbandome sutvarkytą automobilį ir surengiame gerą apšilimą sau. Šį kartą tam puikiai tiko Rokiškio apylinkės“, – kalbėjo lenktynininkas.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie