Kovo 8-oji –Tarptautinė moterų solidarumo dieną. Ar tikrai ši šventė – atgyvena, dėmesio nebevertas sovietinis reliktas? Geriausiai į šitą klausimą gali atsakyti… gėlių pardavėjai.

„Laumenės“ gėlių salone prekiaujanti Ieva Kupčinskienė ir jos padėjėjos vos spėjo suktis pakuodamos, komponuodamos pavasarines gėlių puokštes. Prieššventinėmis dienomis paklausiausios yra tulpės. Jų kaina – 0,80 Eur. Tačiau norėdami nustebinti moterį ir padovanoti jai pilnavidurę tulpę ilgu kotu vyrams prireikė pakloti 1,90 Eur. Pasak I. Kupčinskienės, pirmadienį siautęs sniegas turbūt išgąsdino pirkėjus ir Kovo 8-osios proga gėles pirko vienintelis vyriškis, o antradienio ryte prekyba smarkiai pagyvėjo – kaimynėms ir bendradarbėms dovanota po tulpę, žmonai – trys ir daugiau. Vienas pirkėjas įsigijo net trisdešimties tulpių puokštę. „Pigiau visam kolektyvui užsakyti gėlių kompoziciją“, – juokiasi I. Kupčinskienė, rodydama floristinį darbą, kuriame ne tik tulpių žiedai, bet ir blindės, kiti pavasariniai augalai.

Salonas teikia gėlių pristatymo į namus paslaugą, kuria dažniausiai pasinaudoja gyvenantieji užsienyje. Žmonės būna nustebinti netikėtos dovanos.

Gėlių salono darbuotojai teigė šiais metais sulaukę daugiau pirkėjų nei pernai, todėl manantys, kad Kovo 8-oji tikrai nėra atgyvena.

Individualiąja veikla užsiimančios Daivos Gaškienės gėlių parduotuvėje, įsikūrusioje Respublikos gatvėje, užtikome bent dešimties spalvų ir atspalvių tulpių. Jų kaina svyravo nuo 0,70 iki 1 Eur. Parduotuvės savininkė sakė, kad vyrai tapo gudresni – žino, kokios gėlės moteriai patinka, tad Kovo 8-osios proga pirko ir rožių, ir gvazdikų. Pirkėjai – dažniausiai brandaus amžiaus bei senjorai. Jiems svarbiausia, kad būtų graži puokštė, todėl pinigų neskaičiuoja – prašo surišti įvairų kiekį gėlių. D. Gaškienė teigia, kad pernai prekyba buvusi intensyvesnė.

Taikos gatvės prekyvietėje po atviru dangum snyguriuojant gėlių siūlė vienintelė pardavėja. Jos parduodamos rausvažiedės tulpės grožiu lenkė atvežtines, matytas gėlių parduotuvėse. Išskirtinės jos ir todėl, kad augintos Kavoliškyje. Kaina – tik 0,60 Eur. Deja, subjuręs oras atbaidė pirkėjus vyrus – jų tebuvo vos keli.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie