Kaziuko mugė suvienijo neįgaliuosius ir švietimo bendruomenę

661
0

Pirmoji Rokiškio Kaziuko mugė buvo įspūdinga: Nepriklausomybės aikštėje nebuvo kur nosies įkišti, o prekeivių stalai lūžo nuo rankdarbių, gardumynų, įvairiausių gėrybių. Mugė suvienijo rajono neįgaliuosius, moksleivius, pedagogus, kaimo bendruomenių kūrybingus auksarankius…

Saulėtas sekmadienis išjudino iš namų rokiškėnus: tokios gausos lankytojų nesitikėjo pirmosios rajono neįgaliųjų mugės organizatoriai. Pradžioje lyg bičių avilyje dūzgė tarp palapinių ir prekystalių, nukrautų veltiniais, nėriniais, karpytais, siūtais, iš medžio, molio ir pačia įvairiausia technika padarytais rankdarbiais, velykiniais papuošimais, taip pat saldėsiais – keksiukais, pyragėliais, bandelėmis, sausainiais… Moksleiviams labiausiai rūpėjo parduoti tai, ką pagamino, nes visiems norėjosi užsidirbti savų pinigėlių. Pirmąją Kaziuko mugę nuotaikingai vedė Bajorų kultūros centro lėlių teatro ČIZ aktorės Nijolė Čirūnienė, Dalia Ziemelienė ir Nadiežda Ivanova.

Išalkę buvo vaišinami košėmis, ištroškę gaivinami arbata, beržų sula. Pageidaujantys už košę, arbatą galėjo paaukoti pinigų. Jie bus atiduoti neįgaliųjų organizacijoms, veiklai paremti, rankdarbių medžiagoms įsigyti.

Tie, kurių pirkiniai nedomino, galėjo bendrauti, mokytis rišti draugystės mazgus, klausytis koncerto, iš Juodupės Kaziuko ir Kazytės traukiamų linksmų akordeono melodijų, dalyvauti aukcionuose. o vaikai buvo kviečiami piešti, vėžintis mažais arkliukais…

Idėją surengti Rokiškyje neįgaliųjų mugę pasiūliusi Rokiškio socialinės paramos centro vadovė Audronė Kaupienė džiaugėsi, jog į ją aktyviai įsiliejo rajono švietimo įstaigos, kaimo bendruomenės, seniūnijos. „Švietimo įstaigose, neįgaliųjų organizacijose daug metų vyksta Kaziuko mugės, o pirmasis išėjimas į viešumą parodė, ką moka ir gali vaikų, jų mokytojai, neįgalieji. Pasidžiaugėme vienas kitu, praturtėjome dvasiškai ir rankų darbo gaminiais. Pirkėjai buvo dosnūs, tiesiog pranoko mūsų lūkesčius“, – įspūdžiais dalijosi A. Kaupienė. Rokiškio pradinės mokyklos direktorė Loreta Grochauskienė teigė, jog vaikų su negalia pasiruošimas mugei, dalyvavimas joje yra pati tikroji neįgaliųjų integracija, galimybė kitokiems pabūti su visais, pasiūlyti savo darbelių.

Mugės organizatoriai pripažino, jog statant palapines reikėjo palikti platesnį centrinį praėjimą, nes siaurame ne visi tilpo, o kai kas namo grįžo apmindžiotais batais… Į tai žadama atsižvelgti kitame neįgaliųjų linksmaturgyje, kuris planuojamas rugsėjį prieš Rokiškio miesto šventę. Jį žada surengti Skemų socialinės globos namai, šiemet švenčiantys 80-ąjį jubiliejų.

Renginio akimirkos – šios svetainės nuotraukų galerijoje.

Dalia Zibolienė

sostinė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie