Sutvarkyti visą Rokiškio krašto muziejaus parką! Kokį pavydėtiną pasitikėjimą savimi turi jausti žmonės taip sakydami? Kam gali kilti tokia drąsi mintis? Vakar šios idėjos autoriai buvo susirinkę „Gimtojo Rokiškio“ redakcijoje.

Žmogiškam tikslui
UAB „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis jau nežinia kiek laiko gyvena idėja suburti Rokiškio ir krašto visuomenę bendram ir labai žmogiškam siekiui gyventi gražiau. „Argi patys nesutvarkytume savo skverų ir parkų?” – kalbėjo jis užsukęs redakcijon. Niekas nė neabejoja rokiškėnais: per keletą dienų jie sutvarkytų savo miestą. Bet kur gauti pinigų įsigyti grėblius, maišus?.. Juk reikės ir transporto bei technikos nupjauti ir susmulkinti šakas… Šiai iniciatyvai pritaręs AB „Rokiškio sūris“ valdybos direktorius Dalius Trumpa nusijuokė: „Tokias įmones valdom, o štai talkos nesuorganizuosim…“

Plotas nemažas…
Apsispręsta nesunkiai: visas privačias ir visuomenines pajėgas kol kas skirti senajam Rokiškio dvaro parkui tvarkyti. Tokios iniciatyvos nudžiuginta Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė tik trumpam suglumino visuomeninių talkų iniciatorius: vidinis parko kiemas užima 16 ha, o už tvoros muziejui tvarkyti priklausantis plotas irgi… nemažas. Iš viso nugrėbti nupjauti, išlyginti ir sutvarkyti tektų 28 ha. „Kiek šie darbai kainuoja muziejui?“ – direktorės klausė p. Tarvydis. Ir ji pasakojo: „Aplinkos tvarkymo darbams skiriame visus pinigus, gautus už parduotus bilietus. Per metus tai sudaro apie 12 tūkst. litų. Darbus atlieka žmonės, įdarbinti pagal Viešųjų darbų programą. Argi galime tokiomis pajėgomis sutvarkyti visą plotą?“
„Jei susirinks mažai rokiškėnų, o sutvarkysim tik keliolika arų, nusvirs žmonėms rankos. Turim suburti žmones didžiulėn talkon“,  – akcijos iniciatorius ragino p. Trumpa.

Kas mums uždraus?
„Šį visuomeninį judėjimą norėtųsi paskirti Krašto muziejaus 210-ųjų metų jubiliejui. Tegul tai taps mūsų dėmesio savo kraštui ideologija. Dvaras šitiek metų garsina mūsų kraštą, todėl ir mes jam išsaugosim deramą pagarbą“,  – kalbėjo p. Tarvydis.
Kilo visokių idėjų: muziejaus knygoje registruoti visus talkos dalyvius, kviesti rajono verslo įmones burtis į talkas, kurios tarsi rokiškėnų šventės gali būti organizuojamos kelis ar keliolika kartų per metus. „Kas mums, rokiškėnams, uždraus išsišluoti savo kraštą? Jei pavyks pirmoji talka, į antrąją pakvieskim seniūnijų bendruomenes, geriausiai mokančias virti žuvienę, žirnienę arba grikių košę. Argi po talkos gali būti kas nors gardžiau?“ – nestokojo entuziazmo ir žurnalistai.
 
Nuspręsta
Iš pradžių planuota talką organizuoti balandžio viduryje. „Negalėsiu“, – tarė p. Trumpa. „Na, reikalų nenustumsi tolyn“,  – susitikimo dalyviai guodė verslininką. O jis kitaip surikiavo visų mintis.  „Nekokia būtų  talka, jei joje nedalyvautų jos organizatoriai…“ Aišku ir paprasta.
Talką nuspręsta rengti gegužės 7 d. Apie ją „Gimtasis…“ informuos dar daug kartų, todėl bus progos priminti tikslų šio gražaus ir visuomeniško renginio tikslią valandą. Tačiau dabar jau pats laikas kurti šios akcijos pavadinimą. Būtų puiku, jei jis taptų rokiškėniško entuziazmo logotipu.
Visus rokiškėnus raginame kurti akcijos pavadinimą ir, žinoma, remontuoti grėblius. 

 

 

Lina DŪDAITĖ, Rita BRIEDIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: