Rajono meras Vidmantas KANOPA.
Rajono meras Vidmantas KANOPA.

„Gimtojo Rokiškio“ straipsnis „Politikos grimasos: nėra kur dėti pinigų…“ (11 19) rajono savivaldybėje sukėlė diskusijas. Su rajono meru Vidmantu KANOPA aptarėme tarybos narių darbo apmokėjimą, merui skiriamą kompensaciją už asmeninio transporto naudojimą darbo metu bei kitus savivaldos rūpesčius.

– Lapkričio 18-osios rajono tarybos posėdyje politikas Virginijus Lukošiūnas atlyginimą už darbą rajono taryboje grąžino grynaisiais. Dar keletas narių šį atlygį paprašė skirti labdarai. Kaip iš tiesų tarybos nariui turėtų būti atlyginta už jo politinę visuomeninę veiklą?

– Vietos savivaldos įstatymas ir Darbo kodeksas numato, jog tarybos narys valstybinėms, visuomeninėms ar piliečio pareigoms atlikti yra atleidžiamas nuo tiesioginio darbo bet kurioje įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje. Laikas, skirtas visuomeninėms pareigoms, neįskaičiuojamas į darbo laiką, tad už jį pagrindinėje darbovietėje darbo užmokestis nėra mokamas. Pagrindinės politiko darbovietės darbo laiko apskaitos žiniaraštyje jo neatvykimas į darbą dėl dalyvavimo tarybos ar jos komitetų posėdžiuose yra žymimas sutartiniu ženklu VV.
Už darbą taryboje politikams atlyginimą moka savivaldybė.

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Dalia Zibolienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: