Rajono meras Vidmantas KANOPA.
Rajono meras Vidmantas KANOPA.

Mero darbotvarkė, skylėtas rajono biudžetas, UAB „Daivida“, vicemero šešėlis, degalų kompensacijos, atlyginimų priedai, elektra ir vandentiekis – šiais ir kitais klausimais rajono merą Vidmantą KANOPĄ apipylė „Gimtojo Rokiškio“ skaitytojai.

– Paminėkite tris pagrindinius šių metų darbus. Kokie svarbiausi darbai laukia kitais metais? 

– Labai sunku išskirti tris pagrindinius: visi darbai, kuriuos darome, neatsižvelgiant į jų pobūdį ir paskirtį, yra svarbūs rajono gyventojams. Norisi paminėti neseniai pasirašytą UAB Rokiškio autobusų parko ir UAB „Rivona“ bendradarbiavimo sutartį. Joje numatyta dalį autobusų parko žemės sklypo perduoti verslo įmonei, o ši už tai įsipareigojo pastatyti prekybos centrą bei naują autobusų stotį ir įrengti peroną.
Taip išspręsime įsisenėjusią, visam rajonui aktualią problemą.
Džiaugiuosi Kauno gatvės rekonstrukcija, įsibėgėjančiu Taikos gatvės namų renovacijos projektu.
Kitais metais šiuos darbus tęsime.

– Pradėtas formuoti 2013 m. rajono biudžetas. Ar galime tikėtis dosnesnių metų?

– Kitais metais į rajono biudžetą planuojame surinkti maždaug tiek pat lėšų kiek ir šiemet – apie 74 mln. litų. Taigi atskubantys metai nebus finansiškai lengvesni. Savivaldybės įstaigos yra skolingos už šilumą, elektrą, vandenį, komunalines paslaugas, mokinių pavėžėjimą, prekes.
2013-ųjų pradžioje ketiname proporcingai mažinti visus įsiskolinimus.
Kitais metais savarankiškai savivaldybės funkcijai (švietimo, kultūros įstaigų ūkinėms reikmėms, apmokėjimui už moksleivių pavėžėjimą, subsidijoms, lopšelių–darželių veiklai) vykdyti planuojame skirti 32,3 mln. litų biudžeto lėšų, tai yra 900 tūkst. litų daugiau nei pernai. Šių lėšų įstaigų ūkinėms reikmėms pakaks tik pusei metų.  
Šių metų rugpjūtį Vyriausybė 50 Lt padidino minimalią algą. Savivaldybės negavo jokių papildomų asignavimų, todėl didesnius atlyginimus privalo mokėti iš savo rezervų.

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Dalia ZIBOLIENĖ

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments