Pradedantiesiems verslą daug gerų patarimų gali suteikti Ina Smalinskienė – VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė regione. V. Bičiūnaitės nuotr.

Kaip pradėti verslą ar jį plėtoti? Kur kreiptis konsultacijų? Kokius konsultantus rinktis? Mūsų regione jums gali patarti Ina Smalinskienė – VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė, dirbanti rajono savivaldybėje.

Dokumentus parengia nemokamai

Paprašyta papasakoti, kas labiausiai domina besikreipiančiuosius, I. Smalinskienė išskyrė dvi temas: tai dokumentų parengimas ir verslo formos parinkimas. Įmonės steigimo dokumentai, reikalingi pateikti notarui, sutvarkomi nemokai, nemokamos ir visos verslo pradžios konsultacijos. Verslo formą renkasi pats žmogus: VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė tik suteikia informacijos, svarstomi variantai, aptariami kiekvienos valdymo formos privalumai ir trūkumai.

Kokius namų darbus klientas turi atlikti iš anksto? Jei galvojama apie verslo pradžią, reikia pasidaryti analizę: ar prekė, paslauga bus paklausi ir pelninga; ar turėsiu konkurencija; ką nauja galiu pateikti ir pan.

Pradedantiesiems prireikia ir individualių, tik su jų verslu susijusių konsultacijų.

Padeda verslo konsultantai

Verslo konsultantų tinklas (VKT) – visoje Lietuvoje lengvai prieinama sistema, sukurta siekiant padėti smulkiajam ir vidutiniam verslui, jauniems verslams, jų lyderiams augti, suteikti personalizuotą pagalbą aktualia tema atsižvelgiant į sunkumus, su kuriais jie susiduria. VKT sudaro atrinkti ir VšĮ „Versli Lietuva“ prižiūrimi fiziniai bei juridiniai asmenys. Konsultacijas jie teikia smulkiajam ir vidutiniam verslui. Didelis dėmesys kreipiamas į jų kvalifikaciją, įgūdžius ir patirtį, o kokybinių reikalavimų neatitinkantieji šalinami iš tinklo. Atrinktų konsultantų sąrašas skelbiamas viešai. Verslo konsultantai prisiderina prie klientų poreikių: konsultacijos teikiamos patogioje vietoje ir patogiu laiku, išsiaiškinus interesanto poreikius bei lūkesčius.

Plačiau skaitykite šeštadienio „Gimtajame…“

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rūta Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Indie

Verslo konsultantai  tikrai labai padeda. Aš taip pat į juos kreipiausi, kai kūriau savo verslą, o kadangi man tai buvo pirmas kartas ir trūko žinių, būčiau padariusi daug klaidų, kurių išvengiau, nes man padėjo.