J. Kačerausko nuotr.

Tarifai kaip „įkalti“

Keleivių vežimo reguliariaisiais reisais vietinio susisiekimo maršrutais tarifų dydžiai, atsižvelgiant į vežimo sąnaudų ir pajamų pokyčius, turi būti peržiūrimi ne rečiau kaip kartą per metus. UAB Rokiškio autobusų parko paslaugų tarifai nekeisti nuo 2015 m. Todėl netrukus keleiviai gali sulaukti nemalonių pokyčių. Keleivių vežimą vietiniais maršrutais mūsų savivaldybė organizuoja per jos valdomą Rokiškio autobusų parko bendrovę. Dabar galiojantys tarifai nustatyti 2015 m. lapkričio 27 d. savivaldybės tarybos sprendimu: 1 km bilieto kaina priemiesčio maršrutais – 10 ct (be PVM); miesto – 50 ct (su PVM).

Prieš kurį laiką maršrutų tarifai taryboje buvo peržiūrėti, bet nepakeisti.

Keleivių pervežimas – nuostolingas

Pernai UAB Rokiškio autobusų parkas už keleivių vežimą autobusais reguliariaisiais susisiekimo maršrutais gavo 1496 tūkst. Eur pajamų (89 proc. visų bendrovės pajamų). Ši paslauga bendrovei buvo nuostolinga, nes keleivių vežimo sąnaudos siekė 1748 tūkst. Eur, arba  97 proc. visų bendrovės sąnaudų. Nuostolis – 252 tūkst. Eur.

Pelno bendrovei uždirbo užsakomųjų reisų, siuntų vežimo, bagažo saugojimo, patalpų nuomos ir kitos vienkartinės veiklos paslaugos (31 tūkst. Eur). Nuostolingiems maršrutams dengti bendrovė gavo 109 tūkst. Eur dotaciją iš rajono biudžeto.

Autobusų parko keleivių vežimo pajamas sudaro pajamos, gautos už parduotus bilietus, vežant keleivius vietinio ir tolimojo reguliariojo susisiekimo autobusais, kompensacijos už keleiviams suteiktas važiavimo vietinio ir tolimojo reguliariojo susisiekimo autobusais lengvatas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

5
Rašyti komentarą

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
TomasChmVažiuojantiWiltwww Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/grokiskis/domains/grokiskis.lt/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190
Tomas
Tomas

Jeigu nuostolinga parkui gali, vežioti po miesta žmones UAB“RABENA“ Mikroautobusai

Chm
Chm

Miesto autobusų tvarkaraštis labai jau nepatogus , gal nuo to ir pradėt , kad keleiviai į darbą galėtų nuvykt ir aišku po darbų į namus.

O paslaugų kokybė ar pasikeis į gerąją pusę? Nes dabar net gėda važiuoti Rokiškio AP autobusais: purvina, nešvaru, vairuotojai nemandagūs, autobusai senesni už keleivius ir t.t. ir t.t.

Wilt
Wilt

Lengviausia visada kelti bilieto kainas kad dar zmones maziau vazinetu autobusais juk tada bus pelno kai zmoniu sumazes kabutese

www
www

Kaip nebus nuostolinga, jeigu maršrutai visiškai nepriderinti prie gyventojų poreikių.Iš mikro nevažiuoja autobusai, kuriais vaikai galėtų pasiekti muzikos ar dailės mokyklas. Pirmiausiai reikia keisti požiūrį į savo veiklą. O jei nesugeba dirbti pelningai, nemanau, kad savivaldybė turėtų dotuoti ar dengti nuostolius. Tegu šią paslaugą atiduoda verslui, tai bus ir pelninga ir naudinga visuomenei