Didelis būrys Rokiškio jaunųjų lyderių susirinko pasveikinti aktyvų bendražygį L.Audicką (centre).
Didelis būrys Rokiškio jaunųjų lyderių susirinko pasveikinti aktyvų bendražygį L.Audicką (centre).

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga rajone vyko daug įvairių renginių: rokiškėnai susipažino su naujomis istorinėmis knygomis ir jų kūrėjais, pagerbė rajonui nusipelniusius žmones, politikai jėgas išbandė sporto aikštelėje.

 

Aukso amžius
Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – proga buvo surengtas iškilmingas rajono tarybos posėdis. Jį pradėjo rajono meras Vidmantas Kanopa. Susirinkusiuosius jis pasveikino valstybės gimtadienio proga ir, priminęs Nepriklausomybės Akto reikšmę valstybės istorijai, pakvietė rokiškėnus bei svečius tiesti tarp žmonių bendradarbiavimo tiltus ir kurti šalies gerovę.
Seimo narys Algis Kazulėnas akcentavo, jog 1918 m. vasario 16 d. paskelbtą nepriklausomybę Lietuva išsaugojo 22 metus. “Šį laikotarpį mes idealizuojame, vadiname legendiniu Lietuvos aukso amžiumi”, – teigė Seimo narys ir priminė, jog šiemet kovo 11 d. švęsime taip pat 22-uosius šalies nepriklausomybės metus.

Pagerbė
Vasario 16-osios proga rajono mero V.Kanopos padėkos raštais pagerbta 13 rajonui nusipelniusių žmonių.
Jauniausias tarp apdovanotųjų – “Romuvos” gimnazijos vienuoliktokas Lukas Audickas. Jis mero padėkos sulaukė už aktyvų dalyvavimą rajono jaunimo veiklą koordinuojančiose organizacijose ir jaunimo renginių organizavimą.
Dėkodamas už jo triūso įvertinimą vaikinas teigė, kad jam Vasario 16-oji – tautos apsisprendimo patiems kurti savo laisvę simbolis. “Tikiu, jog kiekvienam jaunam žmogui laisvė – tai pareiga kurti ir atsakingai žvelgti į kiekvieną savo darbą. Laisvė skleisti mėgstamą muziką – tai pareiga laikytis savo idealų ir puoselėti gyvą muziką. Laisvė kalbėti apie tai, kuo tiki, – tai pareiga domėtis ir nepasiduoti propagandai. Laisvė kalbėti gimtąja kalba – tai pareiga puoselėti taisyklingą lietuvių kalbą. Laisvė rinktis – tai atsakomybė balsuoti ir išsakyti savo nuomonę. Laisvė keliauti į bet kurią šalį – tai pareiga deramai atstovauti gimtinei. Laisvė daryti gyvenime tai, ką norime, – tai pareiga kiekvieną dieną ugdyti save ir siekti tikslo…” – į šiuos jauno rokiškėno išsakytus žodžius susirinkusieji reagavo ypač jautriai.
Savo padėkos kalboje L.Audickas citavo tautos laisvės poetą Justiną Marcinkevičių, Vasario 16-ąją pavadinusį “diena, atrištom akim”. “Turime suvokti, jog tautos patriarchų Jono Basanavičiaus, Jono Vileišio ir daugelio kitų pradėta Lietuvos laisvės kūrimo estafetė perduota į mūsų rankas”, – sakė L.Audickas.
Žinomą rajono gydytoją Viktorą Jencių-Butautą rajono meras apdovanojo už pastangas išsaugoti istorinę atmintį ir išleistą knygą “1918 m. Nepriklausomybės Akto signataras Donatas Malinauskas”.
“Po šešerių metų švęsime 100-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymo metines. Kaip Rokiškio rajono žmonės pasitiks šį neeilinį jubiliejų, ar tapsime nepriklausomos šalies piliečiais, priklausys nuo mūsų pačių”, – sakė istorinės knygos autorius V.Jencius-Butautas.
Kamajų Antano Strazdo gimnazijos direktorius Augutis Tymukas apdovanotas už veiksmingą gimnazijos valdymą ir lyderystę Mokyklų vadovų asociacijos veikloje. Direktorius sakė, jog šalies nepriklausomybė įnešė pokyčių į nedidelio miestelio mokyklos gyvenimą. “Per daugiau nei du dešimtmečius Kamajų pedagogų bendruomenei teko patirti labai daug švietimo sistemos permainų: mokytojų trūkumą ir jų perteklių, drastišką mokinių skaičiaus pokytį – nuo staigaus augimo iki neviltin varančio mažėjimo, kelias skausmingas finansines krizes, streikų šoką”, – vardijo Kamajų gimnazijos vadovas. Žinoma, daug maloniau jam buvo minėti jo vadovaujamos bendruomenės laimėjimus: mokykla tapo gimnazija, pasiekta gerų projektinės veiklos rezultatų, išugdyta puikių moksleivių, įvairių olimpiadų nugalėtojų. Pastaruoju metu vyksta Kamajų gimnazijos renovacija.

“Maironio Lietuva”
Pasibaigus iškilmingam rajono tarybos posėdžiui Rokiškio kultūros centro teatralai parodė specialiai šiai progai sukurtą patriotinę kompoziciją “Maironio Lietuva”. Ją režisavo Neringa Danienė.
Ši kompozicija – ne apie Maironį, o apie tokią Lietuvą, kokią ją suvokė poetas. Režisierė rado ne vieną paralelę tarp poeto eilėse apdainuotos Lietuvos ir nūdienos. Aktoriai, muzikantai, dainininkai, šokėjai mėgino jas atskleisti. Tiesa, netradiciškai, šiuolaikiškai, perpindami praeities ir šių dienų įvykius, pasitelkdami poeziją, muziką, teatrą ir šokį.
Kultūros centro scenoje pasirodė Rokiškio liaudies teatro aktoriai, Choreografijos mokyklos šokėjai, centro mišrus ir kamerinis chorai, folkloro ansambliai “Gastauta”, “Saulala” ir “Bitula”. Vaikų ir suaugusiųjų lūpomis skambėjo žinomiausios Maironio eilės: kompozicija pradėta “Trakų pilimi”, o užbaigta “Lietuva brangi”.
Žiūrovai gana skirtingai vertino šį teatralų darbą: vieni braukė ašaras, kiti liko abejingi.

“Laisvės paženklinti”
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse išleista žinomo šalies dailininko, menininko Rimanto Dichavičiaus tritomio leidinio “Laisvės paženklinti” pirmoji dalis.
Galimybę susipažinti su šia nuostabia knyga vieni pirmųjų turėjo Rokiškio rajono žmonės, vasario 15 d. atvykę į susitikimą su garsiu kūrėju Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje.
“Kelias dažais dar kvepiančias knygas nuvežiau į Seimą ir Vyriausybę, kelias atsivežiau į Rokiškį, o kitos – dar spaustuvėje”, – sakė autorius, rodydamas rokiškėnams patį naujausią savo kūrinį.
Didžiulėje 400 puslapių knygoje autorius aprašė per 50 šalies dailininkų, pastaruosius du dešimtmečius kūrusių nepriklausomos Lietuvos simbolius ir ženklus, įtvirtinančius valstybę, tautos savimonę, jos kalbą ir kultūrą. Kituose dviejuose leidinio tomuose menininkas R.Dichavičius ketina pateikti informaciją dar apie 100 šalies dailininkų indėlį į atkurtos Lietuvos valstybės simboliką – paminklus, heraldinius ir pašto ženklus, pinigų banknotus ir monetas, kariuomenės, policijos, muitinės, pasienio ir kitų tarnybų ženklus, uniformas, valstybės apdovanojimus, miestų merų regalijas, liturginius reikmenis…
“Rinkdamas medžiagą šiam tritomiui sužinojau šimtus fantastiškai drastiškų istorijų, kurių paviešinimas įrodys, kokia galinga yra meno jėga”, – sakė p. Dichavičius.

 

Dalia ZIBOLIENĖ, Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: