Gausų žiedyną
Gausų žiedyną

Akis džiugina sodų žydėjimas.  Palankūs orai prognozuoja gausų derlių. Toks jis ir bus, jeigu sodų neužklups ligos ir kitokios negandos…
Nuogąstauti sodininkams yra dėl ko – šiemet dvigubai sumažinta  kompensacija žemdirbiams, kurie naikins savo sodus, apimtus bakterinės degligės. Nuo kitų metų  šią iš valstybės biudžeto lėšų teikiamą paramą planuojama nutraukti. Jauno sodo šeimininkai tiki, kad vaismedžius žudančios ligos jiems pavyks išvengti.

Bacila plinta

Ne tik prašalaičiui, bet ir sodininkams obelų žydėjimas – pats gražiausiais metas, kompensuojantis pavasarį juos užklumpančius didžiulius rūpesčius. Per 5 ha sodo 2000 m.  Kazliškio seniūnijoje įveisę Svetlana ir Virgilijus Bulovai nežada sustoti. Šeimos planuose – vaismedžių plotą plėsti dar bent hektaru. “Kol kas didelio pelno iš obuolių nesitikime, bet dirbame jau nebe nuostolingai”, – pasakojo po darbo bendrovėje „Rokiškio sūris“ į obelų karaliją skubanti Svetlana. Jos darbas – talkinti vyrui, prieš daugelį metų užsikrėtusiam sodininkyste. “Virgilijaus  senelis aistringai mėgo vaismedžius.  Ši liga persidavė ir mūsų sūnui Mariui”, – apie bendrą pomėgį, tapusį šeimos verslu, pasakojo jauno sodo šeimininkė. Lietuvos žemės ūkio universiteto pirmakursis Marius pritariamai juokėsi ir sakė, kad sodininko specialybę jis rinkosi ne iš  smalsumo ar tėvų skatinamas, o tikslingai. Vaikino planuose – plėsti tėvų sodą, šalia jo kurti savojo gyvenimo oazę su jaukiu šeimos namu pamiškėje.

Sodininkystės savarankiškai mokęsis Virgilijus prieš devynerius metus pirmąsias verslinio sodo obelaites sodino hektaro sklype, o  dabar  plotas bent penkis kartus didesnis. Pernai puikų derlių jau davė jauniausios, 2005–aisiais sodintos obelys.

Visas straipsnis trečiadienio „Gimtajame…“

Aldona Minkevičienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: