Varikliai skirstomi į tokius, kuriuose:

  • Gamtinė energija tiesiogiai paverčiama mechanine energija (pvz., vėjo malūnai, vandens malūnai, vandens turbinos)
  • Antrinė energija, keičianti, gaminanti ar kaupianti pirminę energiją iš kitų šaltinių į mechaninę energiją (pvz., Elektros variklius, vidaus degimo variklius)

Kaip išsirinkti automobilio variklį?

Yra daugybė žmonių, kurie renkasi vairuoti automobilius, tačiau žmonės, kaip ir automobiliai, yra skirtingi ir turi skirtingas paskirtis, dėl to verta rinktis tokį variklį, kuris labiausiai tinka automobilio savininko pomėgiams:

  • Pirmasis vairuotojo tipas. Dažniausiai tai jaunas ar jauna vairuotoja, kuriai patinka leisti laiką su draugais mieste. Toks leidimas laiko su automobiliu ir draugais yra vis dažnesnis laisvalaikio pasirinkimas. Tai vairuotojas, kuris nuolat mėgaujasi miestu, senamiesčiu, nemiegamuoju rajonu ir prekybos centrų aikštelėmis. Žmogus ir visas jo gyvenimas sukasi aplink miestą. Tokiam vairuotojui tiks  ne itin galingas automobilis, kuris saugiai jus nuveš iš taško A į tašką B.
  • Antrasis vairuotojų tipas yra asmuo, kuris penkias darbo dienas važinėja automobiliu mieste, turi darbą ir jam dėl to yra reikalingas transportas, kad iki jo galėtų nuvykti, o savaitgaliais toks žmogus linkęs bėgti iš miesto ir slėptis gamtoje, soduose ar kurortuose, atokiau nuo kasdienio pasaulio ir jo problemų. Jei esate antrojo tipo vairuotojas ir nuvažiuojate daugiau nei 20 000 km, pradėkite dairytis dyzelinio variklio.
  • Trečias tipas – poilsiautojai, kurie kiekvieną turimą laiko tarpą bando pabėgti nuo miesto šurmulio. Statybos, miškai, laukai, purvynai, medžioklės ir visos kitos gyvenimo teikiamos pramogos jiems yra arčiausiai širdies. Trečiajam tipažui rekomenduojami galingesni varikliai jų pačių patogumui ir norimoms funkcijoms.

Renkantis automobiliui variklį, reikia atkreipti dėmesį ne tik į vairuotoją ir jo pomėgius, bet ir į visai kitus dalykus. Verta atkreipti dėmesį į variklių klasifikavimą, nes nuo to viskas ir prasideda: klasifikuojami pagal tris skirtingus rodiklius: arklio galias (AG), litražą (darbinį variklio tūrį) ir cilindrų skaičių. Arklio galios sako, kiek galingas yra variklis, o cilindrų skaičius parodo variklio dydį.

Taip pat verta atkreipti dėmesį ir į variklio dydį, nes nuo jo ir priklausys, kiek degalų reikia pilti į automobilį. Kuo mažesnis variklis, tuo mažesnės degalų sąnaudos, dėl to reikia rinktis automobilį ne pagal jo grožį, o pagal išlaidas. Taip pat, kuo didesnis variklis, tuo brangesnis automobilis.

Išsirinkus variklį, reikia nepamiršti ir jo remonto

Variklių ir turbinų remontas – turbūt daugiausiai informacijos savyje talpinanti automobilių priežiūros sritis. Kaip visi žinome, variklio gedimai transporto priemonėje gali atsitikti dėl šimtų skirtingų priežasčių.

„Dizrida“ įmonė variklio remontą atlieka greitai ir kokybiškai. Puikiai pažįstant ir išmanant automobilio veikimo principą, didžiąją dalį dažniausiai pasitaikančių variklio gedimų galima nustatyti vos iš kelių požymių. Atvykti į diagnostiką „Dizrida“ automobilių servise reikėtų pastebėjus šiuos požymius:

  • Padidėjusias tepalo sąnaudas;
  • Pastovų aušinimo skysčio mažėjimą;
  • Prastą automobilio kūrimąsi šaltuoju metų sezonu;
  • Pasikeitusį, netolygų variklio darbą;
  • Atsiradusį metalinį, skardų garsą;
  • Tepalo lašėjimą per riebokšlius ir tarpines;
  • Mažą tepalo slėgį;
  • Variklio temperatūros svyravimus;
  • Padidėjusį dūmingumą.

Užs. 852

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: