V. Bičiūnaitės nuotr.

Istorija prasidėjo nuo „Ekrano“

Pandėlyje 1978 m. įkurta įmonė specializavosi metalinių detalių, skirtų televizorių kineskopams, gamyboje. Detalės keliaudavo į Panevėžio gamyklą „Ekranas“.  Papūtus nepriklausomybės vėjams, 2005 m. įmonė tapo UAB „Pandmeta“. Jai vadovauti ėmėsi rokiškėnas Vladimiras Župinas.

Įmonė užsiima nestandartinių technologinių transportavimo sistemų, įvairių metalo konstrukcijų gamyba. Su pramone nesusidūrusiam žmogui mažai ką sako tokie įrenginių pavadinimai, kaip gravitaciniai rolgangai, varomi arba juostiniai transporteriai, traversiniai vežimėliai, pasukimo centrai, sandėliavimo sistemos, žirkliniai keltuvai ir pan.

Dabartinis įmonės vadovas Aurelijus Ragauskas visą produkciją įvardija suprantamiau – tai įvairioms gamykloms skirti įrenginiai, kuriais gaminiai transportuojami nuo vienos operacijos iki kitos.

UAB „Pandmeta“ bendradarbiauja su didžiosiomis Lietuvos baldų gamyklomis, užsakymai keliauja į Europos Sąjungos bei tolimesnes šalis.

Rado nišą

Kodėl imtasi būtent nestandartinių gaminių? „Rinka tokia: arba gamini daug ir pigių, vienodų daiktų, arba gamini kažką nestandartinio. Kai prireikia nestandartinių gaminių, kreipiasi į mus. Pavyzdžiui, žirklinių keltuvų yra visokių tipų, tačiau kai reikia tam tikro dydžio, užsako pas mus. Į galvą nebetelpa, kiek visko esame prigaminę ir gaminame  – nuo kryžiaus iš nerūdijančio plieno iki sudėtingų linijų maisto, malkų, jau minėtai baldų pramonei, – pasakoja A. Ragauskas. – Kartais, pagal brėžinius užbaigę gaminį, net nesuprantame jo paskirties – mums svarbiausia atlikti darbą.“

Anksčiau įmonė priimdavo ir individualius užsakymus – gamino tvoras, suolus ir pan., bet po kurio laiko suvokė, kad tokie gaminiai jiems finansiškai neapsimoka, taigi atsisakė. Tačiau ūkininkams visuomet padeda susiremontuoti techniką.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: