Rajono verslininkas Antanas Trumpa - turtingiausių Lietuvos žmonių sąraše. Redakcijos archyvo nuotr.
Rajono verslininkas Antanas Trumpa - turtingiausių Lietuvos žmonių sąraše. Redakcijos archyvo nuotr.

Interneto portalas „Ekonomika.lt“ trečiąjį kartą paskelbė 100 turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašą. Jame yra mūsų rajono verslininkas Antanas Trumpa. Pienininkystės srities atstovas užima 52-ąją vietą – jo turtas įvertintas 130 mln. Lt. 

Sąrašo sudarytojai atkreipė dėmesį į tai, jog per metus vietos sąraše gerokai pasikeitė, o tam įtakos turėjo ne tik išaugę ar sumažėję turtai, bet ir pakeista jų skaičiavimo metodika.
Šimtuko priekyje – 55 m. Šveicarijoje gyvenantis verslininkas Saulius Karosas, iš bankininkystės, medicinos ir naftos verslo sugebėjęs susikrauti 3,8 mlrd. Lt. Antrasis – 46 m. Nerijus Numavičius, kurio turtas vertinamas 3,2 mlrd. Lt. N.Numavičius tiesiogiai ar netiesiogiai valdo 66 proc. ,,VP grupės“ įmonių akcijų. Ši įmonė kontroliuoja mažmeninių prekybos centrų valdytoją „Maxima grupė“. Trečiasis sąraše vaistų ir chemijos pramonės atstovas 55 m. Dmitrijus Buriakas. Lietuvos pilietybę turintis rusų kilmės verslininkas sukaupė 3 mlrd. Lt turtą.
Mūsų rajono turtingiausias verslininkas A.Trumpa praėjusiais metais didino savo valdomą dalį bendrovėje: kovo pradžioje jis tiesiogiai valdė 22,69 proc. AB „Rokiškio sūris“ akcijų. Dar 39,99 proc. akcijų valdo bendrovė „Pieno pramonės investicijų valdymas“, kurios 67,04 proc. akcijų priklauso A.Trumpai. Pernai „Rokiškio sūrio“ grupės grynasis pelnas didėjo 6 proc. iki 29,2 mln. Lt, o pardavimai augo 6 proc. iki 796,4 mln. Lt.
Turtingiausiųjų sąraše antrus metus iš eilės nebėra bankininko Raimondo Baranausko, o šiemet jame neliko vietos ir Ūkio banko šeimininkui Vladimirui Romanovui.
Turtingiausiųjų sąraše šiemet atsidūrė krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas. Per savo karjeros NBA metus JAV gyvenantis krepšininkas iš kontraktų su komandomis uždirbo 124,5 mln. JAV dolerių (apie 350 mln. Lt), neatskaičiavus mokesčių.
2012 m. praradimu pavadinta UAB „Hermis Capital“ bankrotas. Akcijų biržose bene svarbiausia naujiena per praėjusius metus buvo bendrovės „Invalda“ skyrybos, leidusios atskleisti įmonės savininkų turtus.

Ekonomika.lt ir GR inform.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments