Vidmantas Kanopa. Redakcijos archyvo nuotr.
Vidmantas Kanopa. Redakcijos archyvo nuotr.

Rugpjūčio 14-ąją Rokiškio rajono apylinkės teisme paskelbtas verdiktas UAB „Daivida“ dėl galimo  neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimo įmonės darbuotojams. Įmonės generalinis direktorius Vidmantas Kanopa už darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos pažeidimus nubaustas 500 eurų bauda.

Priminsime, jog Panevėžio valstybinės mokesčių inspekcija (PVMI) birželio 15-ąją įmonėje atliko  patikrinimą. Jo metu įtarė radę „juoduosius“ žiniaraščius su išmokamų priedų už gerus darbo rezultatus sumomis be gavėjų parašų. Inspektoriai teigė užfiksavę, jog administracinėse patalpose vyriausioji buhalterė 16 darbuotojų išmokėjo 3660 Eur buhalterinės apskaitos dokumentuose neapskaitytų lėšų bei ketino išmokėti dar 4910 Eur. Nuo šių sumų iki to momento  nebuvo išskaičiuoti gyventojų pajamų ir Sodros mokesčiai.

Skubėjo išmokėti

„Daividos“ generalinis direktorius Vidmantas Kanopa teisme aiškino, jog bendrovei įsigijus buvusį „Rivonos“ kulinarijos cechą, jo darbuotojai nuolat užeidavo pas jį ir prašydavo didesnio užmokesčio. Peržiūrėjęs veiklos rezultatus prieš savo atostogas, gegužės 28 d., jis pasirašė įsakymą iki birželio 15 d. išmokėti darbuotojams priedus ir paprašė buhalterių juos paskaičiuoti. Grįžęs iš atostogų skubėjo išmokėti pažadėtuosius priedus.

Kaip akcininkas, birželio 15-ąją į kasą jis įnešė grynųjų pinigų, kurie ir buvo mokami darbuotojams. Vykdama į kulinarijos cechą, vyriausioji buhalterė pasiėmė žiniaraštį, kuriame buvo surašytos darbuotojams „į rankas“ išmokamos sumos. Pristigo 1-1,5 val., kad buhalterine programa būtų atsispausdintas tikrasis žiniaraštis su išmokamomis sumomis ir gyventojų pajamų ir Sodros mokesčiais. Tai buvo padaryta po patikrinimo, o tikrajame žiniaraštyje pasirašė priedus gavę darbuotojai. Įmonės vadovas gailėjosi dėl klaidų.

Liudininkai teisme nepasirodė

Teisme buvo perskaityti kelių buvusių įmonės darbuotojų parodymai. Jie tvirtina už darbą gaudavę minimalų atlygį, pervedamą į banko sąskaitą, o premijas – grynaisiais. Šie žmonės atsisakė liudyti teisme. „Daividos“ vadovas įžiūrėjo buvusių darbuotojų – įmonei padariusių materialinę žalą, pažeidusių darbo drausmę ir dėl to išprašytų – kerštą. Minėto mokesčių inspekcijos patikrinimo metu  šie žmonės įmonėje jau nebedirbo.

Dalia Zibolienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: