Valstybinės mokesčių inspekcijos vyriausiasis specialistas Aidas Vaidinauskas (kairėje) teigė
Valstybinės mokesčių inspekcijos vyriausiasis specialistas Aidas Vaidinauskas (kairėje) teigė

Rugpjūčio 11 d. Rokiškio apylinkės teismas pradėjo nagrinėti administracinio teisės pažeidimo bylą dėl galimo neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimo UAB „Daivida“.

Teismo posėdyje bylą nagrinėjantis teisėjas Artūras Dilys supažindino su Panevėžio valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnų surašytu administracinio teisės pažeidimo protokolu. Inspekcijos pareigūnai  pasitikėjimo telefonu 1882 gavę pranešimą, kad UAB „Daivida“ viename padalinių dirba nelegalūs darbuotojai, o atlyginimas mokamas „vokeliuose“, birželio 15-ąją atliko patikrinimą.

Pirmasis įtarimas nepasitvirtino – nelegalių darbuotojų nebuvo rasta, tačiau inspektoriai fiksavo galimus pažeidimus: rado, kaip įtariama „juoduosius“ žiniaraščius, kuriuose buvo surašyta darbuotojams išmokama premijų už gerus darbo rezultatus suma, tačiau žmonės prie gaunamos sumos nepasirašė. Patikrinimo dieną buvo planuota išmokėti 8570 eurų. Atvykus inspektoriams ant stalo gulėjo beveik 5 tūkst. eurų dar neišmokėtų grynųjų pinigų, o likusi  suma jau buvo išdalinta 18 darbuotojų.

Teismo posėdyje įmonės generalinis direktorius Vidmantas Kanopa pripažino, jog per skubėjimą išmokėti premijas darbuotojams pažeidė kasos operacijų procedūras, tačiau tikslo nuslėpti mokesčius neturėjo.

Teisme perskaitytos ir kelių liudininkų, buvusių įmonės darbuotojų parodymai, kuriuose jie tvirtina už darbą gaudavę minimalų atlygį. Šie pinigai būdavo pervedami į banko sąskaitą, o premijos mokamos grynaisiais. Šie žmonės atsisakė liudyti teisme, bijodami, kad vėliau jiems bus sunku susirasti darbą.

Mokesčių inspekcijos interesus teisme atstovavo Kontrolės departamento pažeidimų vertinimo ir pastabų nagrinėjimo skyriaus vyriausiasis specialistas Aidas Vaidinauskas domėjosi, kodėl premijos būdavo mokamos grynaisiais, o atlyginimas pervedamas į banko sąskaitą. 

Beje, bylą nagrinėjantis teisėjas A. Dilys ir įmonės generalinis direktorius V. Kanopa priklauso Rotary organizacijai. 

Teismas verdiktą planuoja skelbti rugpjūčio 14 d.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

K

 

 

 

 

Dalia Zibolienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: