Po spektaklio „Motina“ aktoriams Rimantui Bagdzevičiui (iš kairės)
Po spektaklio „Motina“ aktoriams Rimantui Bagdzevičiui (iš kairės)

XXVIII respublikinis profesionaliųjų teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ ketvirtadienį prasidėjo be ilgų kalbų ir gausybės svečių, tačiau puikiu spektakliu „Motina“. Jį suvaidino pernykštis pagrindinio prizo laimėtojas -Valstybinis Vilniaus mažasis teatras.

 

Be ilgų kalbų
Festivalį tango muzika pradėjo Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokytojų kvartetas. Kalbų nebuvo daug, nes iš kviestų svečių festivalio atidaryme sulaukta vos vieno – pagrindinės premijos steigėjo Žemės ūkio ministerijos viceministro Edvardo Raugalo. Pasak jo, rokiškėnams suteikta ypatinga privilegija kelias savaites per metus būti tikrais teatro gurmanais. „Ši šventė išgyveno įvairius laikus. Tačiau ne pinigai svarbiausia, o mintis“, –  sakė viceministras. 
„Rokiškis be teatrų – ne Rokiškis“, –  prieš paskelbdamas festivalio atidarymą viceministro mintis tęsė rajono meras Vidmantas Kanopa. Neilga sveikinimo kalba  rajono vadovas prisiminė  ir pirmąjį vaidinimą Panemunėlyje, ir Bajorų teatralus, neužmiršo mūsų mieste rengiamo  tarptautinio teatrų festivalio „Interrampa“ , jauno režisieriaus Justino Krisiūno, verslininko Leonardo Šablinsko, sumaniusio dar vieną teatro šventę – „Tūkstantmečio atspindžiai“.
Festivalio atidarymą vedė Rokiškio liaudie teatro aktoriai Inga Pilipavičiūtė ir Valerijus Rancevas.

Prizas – Rokiškio publika
Atiduodamas Rokiškio žiūrovų teismui spektaklį „Motina“ jo režisierius  Kirilas Glušajevas  juokaudamas prašė šį pastatymą vertinti teigiamai. Mat ne visi šio teatro aktoriai žinomi, yra ir jaunų, „kai kurie pasiėmę paskolas“. Be ypatingos pompastikos, tačiau nuoširdžiais žodžiais svečias sveikino rokiškėnus festivalio atidarymo proga. 
Žiūrovai klasikinę Maksimo Gorkio pjesę žiūrėjo labai atidžiai. Pagrindinio vaidmens atlikėja Eglė Gabrėnaitė, po spektaklio dalindamasi mintimis apie sudėtingą savo vaidmenį, neslėpė, jog Rokiškio publika jau yra prizas.
Pjesėje „Motina“ pasakojama apie tai, kaip artimieji vienas prieš kitą kelia ranką dėl palikimo.
Spektaklio pirmajame plane – Vasos Železnovos personažas. Ji – motina, 30 metų krovusi turtus savo vaikams, tačiau galiausiai įsitikinusi, kad jos palikuonys – nevykę. 

 

Startavo
Žiuri narys, dailininkas, Rokiškio liaudies teatro aktorius Rimvydas Pupelis  pastebėjo, jog „Vaidiname žemdirbiams“ startavo labai stipriu kūriniu. Kiti žiūrovai taip pat akcentavo nepaviršutinišką aktorių vaidybą, atsidavimą, puikius kostiumus, scenografiją ir apskritai režisieriaus darbą. Pasibaigus „Motinai“ salė aktoriams plojo atsistojusi.
Kultūros centro vadovė Nida Lungienė sakė pasiilgusi festivalio.
„Tai svarbus ir dvasiai daug peno duodantis renginys. O apie matytą spektaklį galiu pasakyti tiek: ir režisierių, ir aktorius sužavėjo publikos gebėjimas įsiklausyti, reaguoti į tai, kas vyksta scenoje. Festivalį pradėjome rimtai, netgi su ašaromis… “ – sakė „Vaidiname žemdirbiams“ organizatorė.  Anot jos, „Motina“ – fantastiškas ir vientisas kūrinys. 
Teigiamai jį įvertino net 92 proc. žiūrovų.
Po pasirodymo Valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktoriai buvo vaišinami „Svajos“ kavinėje.

 

Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: