Vieni dairosi į fiordais garsėjančią Norvegiją, kiti – į gausiomis lietuvių diasporomis žymias Airiją ir Jungtinę Karalystę, o kai kurių akys pasaulio žemėlapyje krypsta į dviračių ir tulpių šalį – Olandiją. Būtent apie šią, dažnai didžiausia pasaulyje gėlių prekyviete vadinamą šalį ir pasakoja šis straipsnis.

Olandija – nedidelė, bet produktyvi šalis

Darbas Olandijoje atveria ne tik galimybę užsidirbti pinigų, bet ir puikią progą išmokti naują kalbą bei pažintį šią nedidelę, bet išskirtinę šalį. Oficialiai Nyderlandų Karalyste vadinamoje, už Lietuvą mažesnėje valstybėje gyvena beveik 18 milijonų gyventojų. 

Susirasti darbą Olandijoje tikrai nėra sudėtinga, nes joje nuolat vyksta aktyvi gamyba ir įgyvendinama begalė investicinių projektų. Nors šalis yra palyginti maža, tačiau pagal vykdomo eksporto ir investicijų mastus ji dažniausiai patenka į pasaulio šalių penketą, lyderio pozicijas užleisdama tik tokioms milžinėms kaip Kinija, Jungtinės Amerikos Valstijos ar Vokietija. Tad, akivaizdu, kad darbo šioje šalyje yra, o lietuviams, kaip Europos Sąjungos piliečiams, nėra jokių biurokratinių kliūčių legaliai gyventi ir dirbti Olandijoje. 

Populiariausi darbo pasiūlymai Olandijoje

Žinoma, pati darbo sritis ir pozicija, į kurią galima pretenduoti, priklauso nuo kiekvieno asmens turimo išsilavinimo, darbinės patirties ir įgytų kompetencijų. Visgi, Olandijoje veikiančios vietinės ir tarptautinės įmonės dažnai ieško darbuotojų, kuriems nėra keliami labai aukšti reikalavimai. Įvairiose įdarbinimo paslaugas teikiančiose interneto svetainėse vyrauja skelbimai, kuriuose užsieniečiams siūlomi darbai logistikos ir gamybos kompanijose. 

Kasdienis darbas maisto produktų, elektronikos, buitinės chemijos ar kitos produkcijos gamintojų fabrikuose, be abejo, reikalauja kruopštumo ir pareigingumo, tačiau jį gali atlikti ir aukštojo išsilavinimo neturintys darbuotojai. Darbinė veikla sandėliuose taip pat tinka beveik visiems, kurie yra geros fizinės formos ir pasirengę pakelti nemažą fizinį krūvį. 

Atsakomybė ir darbštumas – vieni iš svarbiausių darbdavių reikalavimų

Tiesa, yra klaidinga manyti, kad darbdavys, nereikalaudamas ypatingų profesinių žinių ir aukštojo mokslo diplomo, darbuotojų paiešką vykdys atmestinai. Kiekviena patikima ir gerą reputaciją turinti bendrovė savo komandai ieško darbščių, atsakingų ir motyvuotų darbuotojų. Darbdavys tikisi, kad pavestos užduotys bus atliekamos kokybiškai ir produktyviai, o darbuotojas į darbą ateis nevėluodamas ir nudirbs sutartyje nurodytas darbo valandas. Taip pat darbo vadovas gali paprašyti padirbėti viršvalandžius, žinoma, už tai mokėdamas įstatymų tvarka nustatytą didesnį atlygį. 

Taigi, svarstydami galimybę išvykti ilgalaikiam darbui į Olandiją, įvertinkite tai, kad darbas užims didžiąją jūsų kasdienybės dalį, o tinginystė ar nepasirodymas darbe gali baigtis darbo netekimu. 

Beje, nors retas nekvalifikuotą darbą siūlantis darbdavys reikalaus olandų kalbos žinių, tačiau ne vienas iš jų pageidaus, kad būsimasis darbuotojas gebėtų bent jau susikalbėti angliškai.

Darbo paieškos Olandijoje nėra sudėtingos

Darbą Olandijoje geriausia susirasti dar prieš išvykstant iš gimtinės. Jeigu šioje šalyje jau gyvena jūsų artimieji, draugai ar pažįstami, galite kreiptis į juos. Galbūt jie žinos ir patars, kokios logistikos ar gamybos bendrovės nuolat ieško naujų komandos narių.

Taip pat darbo paieškas galima vykdyti savarankiškai, nagrinėjant darbo pasiūlymus internete, arba, taupant laiką, kreiptis į įdarbinimo agentūras. Tokios agentūros yra puikus būdas rasti darbą be rūpesčių, nes jos ne tik pateikia darbo ieškančiojo įgūdžius ir lūkesčius atitinkančius darbo pasiūlymus, bet ir pasirūpina visa įdarbinimo procedūra. Be to, savo darbą išmanantys agentūrų darbuotojai mielai konsultuoja tiek darbo, tiek gyvenimo Olandijoje klausimais ir jau išvykus iš gimtinės. Nusprendus pasinaudoti įdarbinimo paslaugomis, galima kreiptis į Lietuvoje veikiančias įmones arba elektroniniu būdu susisiekti su agentūromis pačioje Olandijoje. 

Aktyvi lietuvių bendruomenė – didelis privalumas, nusprendusiems įsikurti Olandijoje

Adaptacija naujoje šalyje gali sukelti įvairių sunkumų, ypač, jei į kitą šalį persikeliama be šeimos ir draugų. Nauja buitis, nepažįstamas miestas, neįprastos taisyklės ir svetima kultūra gali kelti didelį stresą ir gimtosios šalies ilgesį. O kas gi kitas gebės geriau padėti susiorientuoti naujoje aplinkoje ir susitvarkyti su slegiančiu ilgesiu, jei ne tautiečiai! Ir nors viešai prieinamos tikslios statistikos, kiek šalyje gyvena lietuvių, nėra, tačiau jų yra tikrai ne vienas tūkstantis. Šalį nuolatiniam gyvenimui pasirinkę lietuviai dažniausiai yra įsikūrę tokiuose pagrindiniuose šalies miestuose, kaip Amsterdamas, Roterdamas, Haga ar Utrechtas. 

Lietuvos Respublikos ambasados Nyderlandų Karalystėje duomenimis, šalyje veikia oficiali Olandijos lietuvių bendruomenė, Lietuvos kultūros centras bei verslininkus iš Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių vienijanti asociacija. Taip pat aktyvūs lietuviai yra sukūrę Olandijoje gyvenantiems tautiečiams skirtą interneto svetainę. Prisijungimas prie bendruomenės veiklų, dalyvavimas jų organizuojamuose susitikimuose ir renginiuose yra puikus būdas susirasti patikimų bendraminčių ir palengvinti savo adaptaciją bei kasdienybę svečioje šalyje. Tad Olandija ir šiuo atveju yra puikus pasirinkimas tokiam svarbiam gyvenimo pokyčiui. 

Užs. 104

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: