Suvirinimo aparatai: trifaziai ir vienfaziai

Ieškant suvirinimo aparato, vertėtų įvertinti planuojamus darbus. Normalu, jog gamyboje, kai dirbama net keliomis pamainomis, prireiks galingesnio aparato nei remontui namuose. Gamybai įprastai turėtume pasitelkti trifazį suvirinimo aparatą. Tuo tarpu buitiniams darbams tikrai visiškai pakaks ir veikiančio vienfazio tinklo principu. Pripažintų gamintojų suvirinimo aparatai (suvirink.lt) gerai veiks ir kai tinklas vienfazis.

Gana įprasta suvirinimo aparatą pasirinkti, atsižvelgus į jo amperažą. Šis kriterijus reikšmingas ne visais atvejais. Nesunku pastebėti, kad kai virinama pusautomačiu aparatu, suvirinimo procesas atrodo nepriekaištingas, bet taip būna tik iki 160-180 amperų, bet po kurio laiko metalo pernešimas taps nestabilus. Kai kurių kiniškų aparatų techninėje charakteristikoje nurodomi parametrai dažniausiai pateikiami pernelyg pagražintai, prasilenkia su tikrove. Kai temperatūra šimtaprocentinė, pusautomatis vargiai virins 250 amperų srove, tad amperai neturėtų tapti pagrindiniu ir pačiu reikšmingiausiu pasirinkimo kriterijumi.

Vertėtų pažymėti, jog neretais atvejais suvirinimo technikos srovės parametrai bus tokie patys, bet tai nebūtinai reikš, kad suvirinimas bus vienodas, nes jį veikia įdiegtos papildomos funkcijos. Jų buvimas prie tokios pat srovės bei galingumas užtikrins kur kas didesnį pralydimą, menkesnį ištaškymą bei kur kas kokybiškesnį suvirinimą. Šių papildomų funkcijų gausa išsiskiria žinomų, pripažintų firmų technika. To nepasakytume apie menkai žinomų gamintojų prekes.

Invertorinio ar transformatorinio suvirinimo aparato skirtumai. Vis dar pasitaiko tokių pardavėjų, kurie linkę pabrėžti invertorių taip, tarsi tai būtų išskirtinė savybė. Invertorinis aparatas keičia tinklą: 50 hercų srovė keistina į didesnio dažnio srovę, tam jog būtų sumažintas aparato svoris ar gabaritai. Kone visi modernesni suvirinimo aparatai būna invertoriniai. Tokie nedaug sveria, gali būti lengvai transportuojami. Transformatoriai yra nepaprastai stambių gabaritų, sunkūs, tad, savaime suprantama, jau kuris laikas nebėra tokie populiarūs. Jie yra laikomi atgyvenusia technologija.

Suvirinimo aparatai: jų remontas

Dar kita klaida, kurios neišvengiama renkantis suvirinimo aparatus – nesiaiškinama, kokios bus technikos aptarnavimo ar remonto galimybės. Dar nespėjus įsigyti suvirinimo įrangos, reikėtų įsitikinti, ar šalyje veikia to gamintojo atstovybės, galinčios teikti garantiją, remontuoti, ar visada turės atsarginių dalių. Taipogi labai vertėtų pasidomėti vidutiniu remonto laiku, išsiaiškinti kokiais atvejais atstovybė gali pati remontuoti ar siųsti į kitus miestus, šalis. Deja, neretai atsitinka taip, jog nusipirkus pigesnę techniką yra vargstama ieškant, kas priimtų tvarkyti sugedusį, bergždžiai ieškoma atsarginių dalių, mėginama pritaikyti kitų gamintojų detales. Žinoma, visa tai negarantuos sklandaus aparato darbo. Todėl neabejotinai vertėtų prieš perkant būti tikriems, jog nenusipirksime „vienkartinio“ daikto – perkami suvirinimo aparatai turi būti kokybiški.

Pasirinkti tinkamą aparatą – užduotis nėra labai paprasta. Kaip ir įsigijant bet kokius elektronikos prietaisus, reikėtų atlikti namų darbus: pasidomėti technologija, pasirinkimo galimybe, apsispręsti, kokiems konkrečiai darbams įranga bus naudojama, įvertinti turimus įgūdžius, darbo trukmę bei siekius lavinti savo patirtį. Specializuotų parduotuvių atstovai paprastai yra nusiteikę ir pakankamai kompetentingi padėti, apsisprendžiant dėl reikiamo aparato. Įsigijus kokybišką aparatą ir kruopščiai jį prižiūrint (periodiškai keičiant atsargines detales bei atliekant patikrą), galima ilgus metus sėkmingai juo naudotis.

Užs. 103

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie