Sūrio gamintojams – nerimas dėl sūryje rastų rašalo kapsulių
Sūrio gamintojams – nerimas dėl sūryje rastų rašalo kapsulių

 

„Rokiškio sūrio“ akcinė bendrovė neramiai  laukia žinių iš užsienio verslo partnerių, kurie rokiškėnų bendrovę informavo apie sūryje rastas rašalo kapsules bei  atsiuntė tai patvirtinančias nuotraukas. Jeigu pasitvirtins, kad tokiu „įdaru“ sūriai pasiekė iš Rokiškio, bendrovės gali laukti dideli nemalonumai.

„Išsiuntėme bendrovės specialistą, kuris aiškinasi situaciją. Kol kas nepatvirtinta, jog sūris, kuriame rastos rašalo kapsulės, nukeliavo būtent iš Rokiškio. Mūsų siuntos supakuotos mėlynoje plėvelėje, o atsiųstose nuotraukose pakavimo plėvė baltos spalvos. Verslo partneriai gauna sūrius iš daugelio tiekėjų, todėl turime vilties, jog kapsulės nukeliavo ne iš mūsų bendrovės“, – nemalonią žinią komentavo „Rokiškio sūrio“ direktorius Antanas Trumpa. Bendrovės vadovas, nekomentavęs išsamiau situacijos, užsiminė, jog verslo partneriai teigia rašalo kapsulių aptikę  viename 10 kilogramų sūryje.
Direktoriaus teigimu, jeigu būtų patvirtinta, jog tokia siunta  iškeliavo iš Rokiškio, tai prilygtų diversijai prieš įmonę. „Tai galėtų būti  asmeninis kurio nors darbuotojo kerštas ar pavydas, o gal ir konkurentų darbas. Neatmetame nė vienos versijos, nors jų galima prigalvoti dešimtis. Akivaizdu, jog tai būtų tyčinis kenkimas“, – svarstė p. Trumpa. Anot jo,  išaiškinti tyčinį kenkėją būtų labai sunku. Pasak bendrovės vadovo, į „Rokiškio sūrį“ laikinam darbui vasaros sezono metu priimami dirbti nauji darbuotojai, tarp jų nemažai moksleivių ir studentų. Šie ne kartą  yra iškrėtę netikėčiausių išdaigų – net bandė praplaukti sūrių plovimo kanalu. Sūriuose buvo rasta varžtų ir kitų metalo detalių. Direktoriaus teigimu,  tokie radiniai galėjo būti paaiškinami darbuotojų išdykavimu, neatidumu, svetimkūniai  į sūrius galėjo patekti ir įrenginių remontų metu. Tačiau visai kas kita – žinia apie sūryje rastas rašalo kapsules, kurių gamybos procese nebuvo, nėra ir negali būti. Pasak p. Trumpos, jeigu faktas dėl kapsulių pasitvirtintų, vienintelė priemonė, kurios bendrovė gali imtis, – kiek įmanoma sustiprinti visų grandžių darbuotojų budrumą. „Nepadėtų net ir tai, jeigu į cechus einančius darbuotojus išrengtume nuogai. Nacių Buchenvaldo koncentracijos stovykloje buvo nežmoniška kontrolė, tačiau tūkstančiai ten kalėjusiųjų sugebėjo apsiginkluoti ir sukelti maištą“, – svarstė p. Trumpa.
Tuoj po gautos informacijos apie sūrį su rašalo kapsulėmis buvo informuoti  visi  „Rokiškio sūrio“ bendrovės  darbuotojai, apsvarstyti  kontrolės bei darbuotojų atsakomybės sugriežtinimo planai. Darbuotojai pasakojo, kad bendrovės vadovas pažadėjo solidų  atlygį už informaciją apie tyčinį kenkėją, žinoma, jeigu pasitvirtintų faktas apie rokiškėnų išsiųstą  sūrį su kapsulėmis.

Aldona Minkevičienė

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments