Su rokiškėnais įsiamžino nesutariančių svarsčių kilnojimo organizacijų atstovai: Pasaulinės svarsčių kilnojimo federacijos vadovas Jurijus Ščerbina (stovi) ir Pasaulinės svarsčių kilnojimo veteranų vadovas Aleksandras Ježovas (antras iš dešinės).
Su rokiškėnais įsiamžino nesutariančių svarsčių kilnojimo organizacijų atstovai: Pasaulinės svarsčių kilnojimo federacijos vadovas Jurijus Ščerbina (stovi) ir Pasaulinės svarsčių kilnojimo veteranų vadovas Aleksandras Ježovas (antras iš dešinės).

Svarsčių kilnojimo veteranų pasaulio čempionate Kerčėje (Ukraina) rajono atstovai Alis Vėjelis ir Vidmantas Pilibaitis skynė pergales. Varginanti, dviejų su puse tūkstančių kilometrų kelionė, dvi paros už vairo sportiniams rezultatams nepakenkė – A.Vėjelis iškovojo pasaulio čempiono titulą. V.Pilibaitis namo parsivežė sidabrą.

Dvi paras už vairo
„Į pasaulio čempionatą vykome savo lėšomis. Bandėme ieškoti paramos, tačiau rajono sporto vadovai kartojo tą patį, girdi,  lėšų mus remti jie neturi. Nebuvo malonu girdėti tokius atsakymus, nes tiek daug jėgų įdedame, kad gyvuotų svarsčių kilnojimo sportas, – kalbėjo A.Vėjelis. – Ir nevažiuoti negalėjome: vasarį į Rokiškyje rengtą svarsčių kilnojimo senjorų pasaulio čempionatą suvažiavo tiek daug sportininkų. Be to, buvome pasižadėję dalyvauti varžybose Ukrainoje.“ Savivaldybės  paramos nebedrįso vyrai prašyti:  ji bei Kaimo rėmimo fondas rėmė senjorų pasaulio čempionatą Rokiškyje. A.Vėjelio automobiliu 2,5 tūkst. km rokiškėnai vyko į Kerčę. Sportininkas už vairo praleido dvi paras. Kelionei, maistui ir viešbučiui, starto, licencijos mokesčiams A.Vėjelis išleido daugiau nei 1000 Lt.

Sūris ištirpo
Kelionėje sportininkus kamavo nežmoniškas karštis ir nuovargis. „Vairavau dvi paras, sustodavome tik pavalgyti. Vienintelį kartą išskleidėme palapines likus 150 km iki kelionės tikslo. Sustojome pailsėti, nes žinojome, kad Kerčę pasieksime po vidurnakčio. O kur mieste dėtis tokiu metu? Viešbučiai, ir tie bus uždaryti“, – pasakojo A.Vėjelis. Palapinėse sportininkai nusnaudė keturias valandas. „Atrodo, miegota tiek nedaug, o ryte pasijutome atsigavę, atsirado naujų jėgų“, – kalbėjo sportininkas. Šiuo metų laiku rytai Ukrainoje maloniai vėsūs, bet dieną termometras rodo per  40 laipsnių C karščio. Automobilyje buvo taip karšta, kad lydėsi izoliacinė juosta, kuria buvo apvyniotas vairas, ir A.Vėjelio delnai lipo prie jo. Ukrainietiškos vasaros neatlaikė ir lauktuvėms įdėtas „Rokiškio“ sūris. „Norėjau kolegas ukrainiečius juo pavaišinti. Išsivirėme arbatos, ieškau sūrio…  Iš pradžių net pamaniau, kad jis kažkur dingo. Vėliau radome: buvo visiškai išsilydęs“, – pasakojo A.Vėjelis.

Visas straipsnis trečiadienio „Gimtajame…“

Lina Dūdaitė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: