blank

Žoliapjovės

Galima sakyti, jog tai – standartinis ir kone pats populiariausias šios įrangos tipas. Tokią techniką galima pritaikyti labai įvairaus dydžio žolės plotams, o plati tipų įvairovė gali pasiūlyti skirtingus privalumus. Pačios paprasčiausios yra mechaninės žoliapjovės – joms nereikia didelių investicijų, tačiau darbams prireiks kur kas daugiau fizinių jėgų. Jų neprireiks renkantis akumuliatorinius modelius, kurie pasižymi nedideliu svoriu, paprasta priežiūra ir tyliu darbu. Tiesa, darbų trukmę tuomet apriboja akumuliatoriaus talpa.

Labai panašiais privalumais pasižymi ir elektrinės žoliapjovės, tačiau reikėtų turėti omenyje, jog manevringumui gali trukdyti laidas, o taip pat reikia vengti drėgnų žolės plotų. Praktiškai jokių apribojimų nesuteikia benzininės vejapjovės, dažnai įvardijamos kaip galingiausias šių įrenginių tipas. Apsirūpinę benzino atsargomis, be ilgesnių pertraukų galėsite susitvarkyti net ir su itin dideliais pievutės plotais, o jei prireiks, įveiksite net ir kietas, sudžiūvusias žoles. Tiesa, tokia įranga bus sunkesnė, o jos priežiūrai teks paskirti šiek kiek daugiau laiko.

Trimeriai

Prieš tai aptartas tipas gali pasiūlyti nemažai privalumų, tačiau trūkumai labiausiai išryškėja tuomet, kai reikia žolę nupjauti siauresniuose tarpeliuose, ar, pavyzdžiui, padailinti ją patvoriuose. Būtent tokiose situacijose labiausiai pasitarnauja trimeriai – laikydami juos rankose, patogiai galėsite pasiekti bet kokias reikiamas vietas. Mobilumo tokiai įrangai tikrai netrūksta, o taip pat ji mėgstama ir dėl to, jog galingesni įrankiai gali susidoroti su sustabarėjusiomis žolėmis ar mažų krūmų bei medžių šakomis.

Visgi, tikėtina, jog ilgai darbuotis iškėlus rankas nebus itin patogu, tad tokia technika nebus pats tinkamiausias pasirinkimas didelėms teritorijoms. Tačiau jei pievutės pjovimui pasitelksite kitą įrangą, trimeris puikiai tiks patvoriams ir siauresnėms vietoms – jei tokių atkarpų kieme netrūksta, be jo išsiversti bus pakankamai sunku.

Sodo traktoriukai

Tokia sodo technika dažniausiai naudojama tuomet, kai reikia nupjauti itin didelius žolės plotus. Pats traktoriukas yra pakankamai didelis, tad pro siaurus tarpus pravažiuoti nėra lengva, tačiau jei reikia efektyvumo ir norisi teritoriją padailinti kuo efektyviau, toks variantas neabejotinai bus vienas geriausių. Žoliapjovės traktoriukai pasižymi galingumu, o patiems nereikia įdėti jokių pastangų – tik patogiai įsitaisyti ir šiek tiek pavairuoti. Be to, prie šios technikos galima prijungti ir papildomus priedus: tuomet ją pritaikysite sniego kasimui, daiktų transportavimui ar įvairiausiems sodo darbams. Tiesa, investicijų tokie modeliai taip pat pareikalaus šiek tiek daugiau.

Vejos robotai

Tai – pakankamai nauja, tačiau sparčiai populiarėjanti technika, kurią geriausia pasitelkti ne itin dideliems vejos plotams. Šie robotai visą darbą atlieka patys, o dėl tylaus veikimo, jie pievutę trumpinti gali net ir nakties metu – tai tikrai neerzins Jūsų kaimynų. Tačiau kol kas tokie įrenginiai negali pasiūlyti labai įspūdingų parametrų: jie darbuojasi pakankamai lėtai ir vis sugrįžta į stotelę pasikrauti. Visgi, jei niekur neskubate, tikrai įvertinsite kruopščiai jų atliktą darbą ir papildomas savo poilsio akimirkas.

Nesunku pastebėti, jog visa ši žolės pjovimo technika pasižymi skirtingomis ypatybėmis, kurios savo privalumus atskleidžia skirtingomis aplinkybėmis. Pagalvokite, kokie yra Jūsų poreikiai – pagal juos ir priimsite sprendimą. Visą šią sodo techniką įsigysite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Užs. 435

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments