blank

Energiškai efektyvesni pastatai

Statybų ekspertų žiniomis, šalyje dauguma gyvenamosios paskirties pastatų yra iš dalies ar visiškai energetiškai neefektyvūs. Kaip išgelbėti pastatą nuo šilumos švaistymo į orą – vienodai aktualus klausimas tiek daugiabučių, tiek privačių gyvenamųjų namų gyventojams.

Gyvenamajame name šiltinimas iš vidaus pasitarnauti kaip papildoma priemonė siekiant ne tik mažesnių šildymo sąskaitų, geresnio komforto, bet ir geresnės garso izoliacijos.

Jei pastatas yra pripažintas kultūros ar istoriniu paveldu, neišvengiama nesutarimų su bendrasavininkais, fasado šiltinimas tampa sunkiai įgyvendinamas ar net neįmanomas, nebrangi alternatyva – taip pat šiltinimas iš vidaus. Apšiltinus patalpas iš vidaus galima nesunkiai sumažinti pastato energijos sąnaudas bei šildymo išlaidas, padidinti nekilnojamojo turto vertę. Be to, tokiu būdu namuose sukuriamas ir palaikomas nuolatinis komfortas.

Šiltinimas iš vidaus – komfortas, estetika ir ekologija

Šiltinimas iš vidaus – tokia šiltinimo technologija, kuomet sienos arba lubos yra sujungiamos su gipskartonio apdaila. Atsiradus papildomam šilumos izoliacijos sluoksniui su gipso kartono apdaila ne tik ženkliai išauga būsto energetinis efektyvumas, nauda būna ir estetinė – tokiu būdu sienos ir lubos tampa kur kas gražesnės ir lygesnės.

Profesionaliai atliekamo šiltinimo metu yra naudojamos tik aukštos kokybės sienų ir lubų šiltinimo medžiagos, leidžiančios pasiekti ypač mažą šilumos laidumą.

Šiltesni ir jaukesni namai sukuriami, neprarandant erdvės, nes pakanka visiškai plono jų sluoksnio geresniam šiluminiam efektyvumui pasiekti. Priklausomai nuo poreikio ir esamų sienų šilumos pralaidumo lygio, „SAFE R” (PF) – fenolio dervų putų izoliacijos sluoksnis gali būti nuo 25 iki 100 mm storio, kadangi jo visai nereikia papildomai padengti paruošiamuoju sluoksniu. Be to, šiltinimo metu naudojamos modernios šilumos izoliacinės medžiagos atspindi daugelio žmonių poreikius: pasižymi maža degumo klase, yra ekologiškos ir ypač efektyvios.

Šiltinimo iš vidaus darbų eiga

Būsto šiltinimas iš vidaus gali būti atliekamas keliais būdais – pasitelkiant specialius klijus arba naudojant karkasą. Pirmasis būdas yra tinkamas tuo atveju, kai sienos yra pakankamai lygios ir neturi didelio paviršiaus nuokrypio. Gipso pagrindu paruoštas klijų mišinys „SAFE R” (PF)  fenolio dervų putų plokštės idealiai sukimba su paviršiumi, todėl tarnauja ilgai, o pritaikius norimą apdailą galima pasiekti puikų rezultatą.

Siekiant dar didesnio efektyvumo šiltinimo plokštes tvirtinant prie karkaso galima įterpti papildomą „UNILIN” gamintojo PIR sluoksnį. Svarbu žinoti, kad neatsižvelgiant į tai, kaip bus atliekamas šiltinimas iš vidaus, jis visada pasireikš ypač žaibišku efektu patalpų temperatūrai. Skaičiuojama, kad apšiltinus patalpas iš vidaus, jų temperatūra vidutiniškai pakyla 3-4 laipsniais. Paprastai patalpose jau tampa šilčiau kone kitą dieną po šiltinimo darbų pabaigos.

Užs. 567

 

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments