Šimtametė O.Gražienė gimtadienio dieną įsiamžino su Kamajų seniūnijos seniūnu V.Viliu (kairėje) ir rajono meru V.Kanopa. O.Gražienės asmeninio archyvo nuotr.
Šimtametė O.Gražienė gimtadienio dieną įsiamžino su Kamajų seniūnijos seniūnu V.Viliu (kairėje) ir rajono meru V.Kanopa. O.Gražienės asmeninio archyvo nuotr.

Visą šią savaitę Duokiškio kaimo (Kamajų sen.) gyventoja Ona Gražienė priiminėja svečius. Ją, sulaukusią garbingo 100 metų jubiliejaus, sveikino ne tik artimieji, bet ir rajono meras Vidmantas Kanopa, Kamajų seniūnijos seniūnas Vytautas Vilys, Seimo narys Algis Kazulėnas, „Sodros“ atstovai, duokiškėnai. Visi jubiliatei linkėjo ilgų gyvenimo metų, sveikatos ir artimųjų meilės. „Gimtasis Rokiškis“ garbingo amžiaus senolę aplankė praėjusį ketvirtadienį.

 

Dirbo nuo šešerių
Apie ilgą, tačiau nelengvą p. Gražienės gyvenimo kelią kalbėjomės su jos sūnumi Juozu, jau 10 metų prižiūrinčiu motiną. Ji kilusi iš Pročkių kaimo (Kamajų sen.). Šiuo metu jame likusi vienintelė sodyba.
Vos šešerių Onutė privalėjo sunkiai dirbti. Mat ji pavadavo motiną, susižalojusią visam gyvenimui: rankas nušalusi moteris įkišo jas pasišildyti į krosnį…
Ištekėjo p. Ona būdama 25–erių. Anot sūnaus Juozo, motina buvo labai graži. Tai liudija ir jos jaunystės laikų fotografijos. Vyrą p. Ona gavo 10 metų vyresnį. Jis, Jonas Gražys, gyveno kaimynystėje, vos už 600 metrų.
„Juodu šeimą sukūrė gal iš išskaičiavimo, o gal ir iš meilės“, – spėliojo p. Juozas, pasakodamas apie tėvų vedybas. Anot jo, tėvelio šeima buvusi turtingesnė: senelis, kiek p. Juozas yra girdėjęs, statė Duokiškio bažnyčią. Taigi jis pakankamai užsidirbo, vaikams kraitį sukrovė. 

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: