blank

Pasaulyje, kuriame gamtos ateitis tampa vis svarbesniu klausimu, reikalingi įvairūs sprendimai tausojantys aplinką. Vienas jų – šildymas. Gamtą teršiančias, šildomas kietu kuru šilumos sistemas jau kurį laiką keičia pramoniniai šilumos siurbliai. Šie įrenginiai yra ekologiški, užpildyti nekenksmingomis medžiagomis, neišskiriančiomis taršos. Be šių, globaliai svarbių naudų, kurias teikia šilumos siurblių naudojimas, yra ir kiti privalumai, kurie šio įrenginio savininkui puikiai pasijaus buityje. Taigi, kokie yra pramoninių šilumos siurblių privalumai?

Pirmiausia, šilumos siurbliai pasižymi tuo, kad greitai ruošia karštą vandenį bei palaiko reikiamą temperatūrą patalpose. Tokiu būdu pramoniniai šilumos siurbliai padeda taupyti elektros energiją. Antra, šilumos siurblius galima panaudoti ir patalpų vėsinimui vasarą, paimant šilumą iš patalpos (kitaip tariant atvėsinant patalpą) ir perduodant ją orui, vandeniui bei gruntui. Kita patraukli šilumos siurblių savybė yra kompaktiškumas – įrenginiai neužima daug ploto katilinėje ir yra lengvai prijungiami prie visų reikiamų sistemų. Kalbant apie panaudojimo sritį, ji labai išsiplečia, kadangi pramoniniai šilumos siurbliai yra tinkami  šildyti tiek mažesnes daugiabučių, tiek žymiai didesnes erdves.

Palyginimui, galime paminėti kieto kuro katilus, kurie ilgą laiką buvo vieni populiariausių ir pigiausių šildymo būdų. Šių katilų naudojimas be taršos aplinkai, sukelia ir kitų sunkumų: nuolatinis malkų skaldymas ir jų/arba briketų krovimas į degimo kamera, poreikis turėti patalpą malkų arba briketų sandėliavimui. Granulėmis kūrenami katilai nereikalauja tiek priežiūros, tačiau granulėmis kūrenami katilai kainuoja brangiau nei prieš tai minėti kieto kuro katilai. 

Vieni pramoninių šilumos siurblių lyderių rinkoje yra austrų kompanija Heliotherm. Plačiąja prasme, Heliotherm yra laikoma technologijų lydere Europoje, kurios pramoniniai šilumos siurbliai yra naudojami plačiu mastu ir jų yra įrengta daugiau nei 35 tūkstančiai. Be šio pasiekimo, kompanija yra iškovojusi daugybę apdovanojimų ir įgijusi aukštą kokybę patvirtinančių patentų. 

Tikimės, kad šis straipsnis padės renkantis šilumos sistemą namams ar pramoninės paskirties objektams. Pateikti pramoninių šilumos siurblių privalumai atsižvelgiant į gamtą tikrai priverčia susimastyti, bei suvokti jų naudą apšildant patalpas. Besiruošiantiems įsirengti šildymo sistemą ar senąją pakeisti nauja, visuomet reikėtų įvertinti, kokios galios ir kokių savybių šilumos siurblio reikia konkrečiai Jūsų patalpai. Tam geriausia pasitelkti specialistų pagalbą ir pasikonsultuoti su jais.

Užs. 311

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments