Ar turi šansų Seimo rinkimus Rokiškio rinkimų apygardoje laimėti kandidatai, kilę ne iš mūsų rajono? Iki šiol mūsų rajono gyventojai parlamentaro mandatą patikėdavo tik rokiškėnams.

Pradžia 08 23

Mažėjo kandidatų
2000 m. spalio 8 d. Seimo rinkimuose Rokiškio vienmandatėje apygardoje balotiravosi devyni kandidatai. Jų buvo gerokai mažiau nei ankstesniuose rinkimuose.
Į Seimą mėgino patekti Lietuvos valstiečių partijos atstovas Vidmantas Kanopa, Tėvynės liaudies partijos narys Vytautas Masiulis, Centro sąjungos kandidatas Gediminas Matiekus, Krikščionių demokratų partijos narė Irena Saikalienė, A.Brazausko socialdemokratinės partijos atstovas Vytautas Saulis, tuometinis Seimo narys konservatorius Petras Antanas Šalčius, Naujosios sąjungos remiamas Alvydas Ramanauskas ir Nuosaikiųjų konservatorių partijos atstovas Jonas Petraška. Du pastarieji – vilniečiai.
Daugiamandatėje rinkimų apygardoje dėl 70 mandatų varžėsi tik 15 politinių partijų ir jų koalicijų.

Du rokiškėnai
2000 m. Seimo rinkimuose rokiškėnai parlamentą rinko ne itin aktyviai: balsuoti atėjo vos 20 879 rinkėjai, arba 61,82 proc. balso teisę turinčių rajono gyventojų. Iš jų 804 asmenys buvo neapsisprendę, už kurį iš devynių kandidatų atiduoti savo balsą: arba nepasirinko nė vieno, arba balsavo už kelis, todėl šių rinkėjų biuleteniai pripažinti negaliojančiais.
Daugiausia rinkėjų balsų, net 33,6 proc., surinko V.Saulis. Jis ir tapo Seimo nariu. Nedaug jam nusileido V.Kanopa –27,87 proc. Trečiojoje vietoje liko I.Saikalienė, pelniusi 8,58 proc. balsuotojų palankumą. Už G.Matiekų balsavo 7,7, už A.Ramanauską – 7,51, už P.A.Šalčių – 6,74, už P.Blaževičių – 5,27, už J.Petrašką – 1,42 ir už V.Masiulį 1,33 proc. rajono rinkėjų.
Daugiamandatėje rinkimų apygardoje pergalę šventė A.Brazausko socialdemokratinė koalicija. Ji gavo 31,08 proc. balsų ir 28 Seimo mandatus. Sėkmė lydėjo šios koalicijos rinkimų sąraše buvusį rokiškėną Joną Korenką, nors po reitingavimo jis iš 40-osios sąrašo vietos nusmuko į 44-ąją. Kadangi nemažai aukštesnėse vietose buvusių kandidatų rinkimus laimėjo šalies vienmandatėse apygardose, J.Korenka pateko į Seimą. Sąraše po reitingavimo šį kandidatą aplenkė kitas rokiškėnas – V.Saulis: jis iš 69-osios vietos pakilo į 43-iąją.
Antrojoje vietoje liko Naujoji sąjunga. Ji gavo 19,64 proc. balsų ir iškovojo 18 mandatų. Nors šios partijos atstovas A.Ramanauskas Rokiškio vienmandatėje rinkimų apygardoje liko penktas, tačiau daugiamandatėje apygardoje jį lydėjo sėkmė. Šį kandidatą rinkėjai nureitingavo iš 15-osios į 19-ąją sąrašo vietą, tačiau keli Naujosios sąjungos nariai, buvę aukštesnėje pozicijoje, laimėjo mandatus vienmandatėse apygardose, todėl A.Ramanauskas pateko į Seimą.
Trečiojoje vietoje liko Liberalų sąjunga. Ji gavo 17,25 proc. balsų ir 16 mandatų.
Ketvirtąją vietą užėmė Tėvynės sąjunga. Už ją balsavo 8,62 proc. rinkėjų ir į Seimą pateko jos sąrašo aštuoni kandidatai. Nors po reitingavimo rokiškėnas P.A.Šalčius pakilo iš 80-osios į 78-ąją vietą, jis į Seimą nebuvo išrinktas.
Likę 11 politinių partijų ir koalicijų surinko mažiau nei 5 proc. balsų, todėl daugiamandatėje apygardoje Seimo mandatų neiškovojo.

Lina DŪDAITĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: