blank

Akys pavargsta greičiau nei kūnas

Dirbant prie kompiuterio greičiau nei sėdintys mūsų kūnai pavargsta akys: silpsta ir sutrinka regėjimas, gali perštėti akis taip, lyg jose būtų pripilta smėlio, lietis vaizdas, gali imti svaigti galva ir jaučiamas skausmas priekinėje galvos smegenų dalyje. Apsisaugoti nuo šių problemų galima reguliariai darant pertraukas ir suteikiant akims bent keletą minučių poilsio kiekvieną darbo valandą. Profesionalūs oftalmologai pataria kas pusvalandį daryti lengvus ir greitus regėjimo pratimus, kreipti žvilgsnį tolyn ir artyn, dairytis į kairę ir dešinę nesukant galvos. Nuo regėjimo problemų apsaugo ir specialūs akiniai, naudojami akių lašiukai bei tinkamame aukštyje pastatytas kompiuterio ekranas, kuris skleistų kuo įmanoma mažiau mėlynos šviesos.

Taisyklinga laikysena kovoje prieš nugaros skausmus

Monotoniškas darbas sėdomis ir netaisyklinga laikysena gali suaktyvinti visos nugaros skausmus, paspartinti stuburo slankstelių dėvėjimąsi, o galiausiai baigtis iškrypusiu stuburu ir didelėmis problemomis. Didžioji stuburo skausmų dalis yra numalšinami tik stipriai leidžiamaisiais vaistais, masažais, tad toks gydymas gali nemenkai patuštinti piniginę. Vos tik pradėjus jaustis net ir nežymų nugaros maudimą būtina kreiptis pas specialistus bei patiems užsiimti stuburo ligų prevencija. Dirbant sėdimą darbą patariama bent kartą per valandą pakilti nuo kėdės ir pasivaikščioti, tinkamai sureguliuoti stalo aukštį, pasirūpinti ergonomine kėde bei naudoti pagalvėlę nugarai atremti.

Kalbos apie hemorojų – tabu

Sėdimas darbas gali paspartinti ir ypatingai nemalonaus sveikatos sutrikimo atsiradimą. Hemorojus išsivysto padidėjus spaudimui apatinėje pilvo srityje, tad pasyvus gyvenimo ritmas ir streso skatinamas apetitas gali kainuoti didžiulius skausmus ir diskomfortą kiekviename žingsnyje. Anksti pradėtas hemorojaus gydymas paprastai trunka vos keletą dienų ir gali būti atliekamas savarankiškai namuose; sudėtingesni ligos atvejai reikalauja specialistų pagalvos ir gali tęstis net porą savaičių. Pirmą kartą susidūrus su šiuo sutrikimu gali kilti ypatingai daug klausimų, atsakymus į juos galite rasti čia – https://www.lazeriniscentras.lt/lt/naujienos/hemarojus-ir-jo-rusys.

Darbas šiltame ofise sėdint prie kompiuterio yra daug maloniau už fizines pastangas, tačiau dienas praleidžiant sėdint būtina žinoti, kas gali laukti nesirūpinant sveikata ir kaip tokių problemų išvengti.

Užs. 1009

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments