Mindaugas – jaunas ekonomistas iš Rokiškio, kuriam savo sferą padėjo atrasti… stalo žaidimai. 27-erių vyras, priešingai nei dauguma jo bendraamžių, vos po mokyklos baigimo žinojo ką nori studijuoti. Hobis jam padėjo atrasti meilę ekonomikai, kuri neblėsta iki šiol.

„Nuo vaikystės žaisdavau įvairius stalo žaidimus, bet man labiausiai patiko ne tie, kur viską lemia sėkmė, o tokie, kur tu tikrai turi skaičiuoti ir užsiimti strategijoms. Esu būtent matematinių žaidimų gerbėjas ir dėl jų pasirinkau ekonomikos kryptį – dėl to tikrai nesigailiu“, – su šypsena pasakojo Mindaugas.

Žaisdavo su seneliu

Dažnai sakoma, kad vaikai kai kuriuos dalykus paveldi iš savo senelių. Mindaugas su tuo veikiausiai sutiktų, kadangi būtent su seneliu jis būdamas vos 3 metų jau žaisdavo šachmatais, šaškėmis ir kortomis.

„Kitiems seneliai sekdavo pasakas, o mes tiesiog daug žaisdavome, – juokdamasis prisiminė Mindaugas. – Man buvo įdomu kaip juda šachmatų figūros, gana greitai pavyko susigaudyti, žinoma, pradžioje senelis man nusileisdavo, bet paūgėjęs žaidžiau visai gerai. Žaidėme ir kitus žaidimus – kortomis, šaškes, taip pat ir domino“.

Visi svajojo apie dviračius, o Mindaugas apie monopolį

Dauguma vaikų gimtadienio proga tikėdavosi gauti naują dviratį, tokių ambicijų Mindaugas neturėjo. Jis tėvų visus metus prašė, jog jam nupirktų žaidimą monopolis, kurį sykį buvo žaidęs pas pusbrolį. Šis žaidimas Mindaugą tiesiog sužavėjo.

„Mano gimtadienis vasarą, tai man tėvai dar prieš kelis mėnesius pasakė, jog jeigu būsiu geras galiu tikėtis naujo dviračio. Tuomet man buvo 11 ar 12 metų. Aš iškart pasakiau, jog man to nereikia ir tikiuosi gauti Monopolio žaidimą. Tėvai buvo gana nustebę, bet galiausiai šitą mano norą išpildė.

Gavęs monopolį tapau tikru jo fanatiku – prašydavau, kad su manim žaistų tėvai, nešdavausi žaidimą į kiemą ir žaisdavau su bičiuliais. Tai vykdavo kone kasdien. Aš visuomet atlikdavau ir vadinamojo banko funkcijas. Prižiūrėdavau žaidimo pinigus“, – pasakojo Mindaugas.

Paauglystėje susidomėjo pokeriu

Būdamas 16-os Mindaugas labai susidomėjo pokeriu. Vaikinas niekuomet nebuvo jo žaidęs, tačiau už santaupas nusipirko naudotą rinktinį su profesionaliais žetonais.

„Buvau matęs ne vieną filmą, kuriame žaisdavo pokerį, bet Lietuvoje šis žaidimas kažkaip nebuvo populiarus. Nuspendžiau nusipirkti rinkinį, pats susižinojau taisykles ir pamokiau draugus. Tikrai nesigailėjau šio sprendimo, nes tai gana aktyvus strateginis žaidimas. Čia viską lemia toli gražu ne vien sėkmė, todėl man patiko“, – pasakojo Mindaugas.

Pokerį Mindaugas kartais žaidžia ir dabar. Visai neseniai jis dalyvavo 2018-ųjų Betsafe žvejo iššūkio pokerio turnyre: „Žaidžiau Betsafe pokerį internetu ir buvau pakviestas į pagrindinį turnyrą Vilniuje. Tai buvo dar viena įdomi patirtis su daug įspūdžių“.

Studijas pasirinko be vargo

Dar mokydamasis 9-oje klasėje Mindaugas buvo nusprendęs, jog studijuos ekonomiką Vilniaus universitete. Žinoma, tam reikėjo visai aukštų balų, tačiau juos vaikinas turėjo ir savo planus po kelių metų įgyvendino.

„Turėjau šiokį tokį pranašumą prieš draugus, nes tiesiog tvirtai žinojau ko noriu. Dabar dauguma vaikų to nežino. Drąsiai galiu pasakyti, kad prie to prisidėjo mano pomėgis žaidimams. Man patiko matematika, žaidimai, skaičiavimai, tai ir pasirinkau sritį, kur galiu tą panaudoti“, – kalbėjo Mindaugas.

Dabar vyras jau 3 metus dirba viename Lietuvoje veikiančiame banke. Pasak jo, visiems, kurie nežino ką veikti gyvenime derėtų atsigręžti į savo hobius  – galbūt tai padės atrasti atsakymus.

Užs. Nr. 311

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie