blank

Namų šildymo sistemų pasirinkimas yra labai didelis, tačiau galvojantiems apie tvarumą svarbu atsižvelgti į ateitį. Jau dabar taikomi gana griežti reikalavimai, susiję su naujų namų statyba. Atsinaujinantys energijos šaltiniai dabar yra labai svarbūs, nes iš jų turi būti pagaminta ne mažiau kaip pusė sunaudojamos energijos. Tad, jeigu svarstote pigiausius ir geriausius variantus, neatmeskite galimybės rinktis saulės kolektorius.

Saulė gali būti ne tik elektros energijos, bet ir šilumos šaltinis

Dažnai painiojami terminai, kurie susiję su saulės elektrinėmis. Saulės kolektoriai negamina elektros energijos. Tai visiškai kitokia įranga, kurios paskirtis – generuoti šilumą. Saulės kolektorių dėka namų savininkai gali šildyti ne tik patalpas, bet ir vandenį. Geriausia tai, kad tokia įranga puikiausiai pasitarnaus net ir žiemos metu.

Saulės kolektorių naudojimas yra labai naudingas tuo, kad jis visiškai nekenkia aplinkai. Sugeneruojama šiluma gali būti panaudojama tiek vandens, tiek ir pačių patalpų šildymui naudojant skirtingas sistemas. Kolektoriai tiesiog sugeneruos šilumą, o jau kitais įrenginiai nuspręsite kaip ją panaudoti.

Montavimas neturėtų būti atliekamas savarankiškai

Jeigu nusprendėte rinktis kolektorius namų bei vandens šildymui, tuomet nereikėtų pasikliauti savo jėgomis kuomet kalba eina apie jų montavimą. Jeigu neturite jokio supratimo kaip veikia saulės kolektoriai, tuomet geriausia būtų jų montavimo darbus paskirti profesionalams.

Tam tikros įmonės ne tik prekiauja įvairių gamintojų įranga, bet taip pat ją montuoja tiek privačiuose namuose, tiek ir daugiabučiuose. Tad, jeigu norite namus įrengti taip, kad jie būtų visiškai pasyvūs, tuomet tiek dėl įrangos įsigijimo, tiek ir montavimo darbų turėtumėte kreiptis į tuos specialistus, kurie išmano savo darbą.

Didžiausia klaida yra įrangos pirkimas neapgalvotai. Dėl to specialistų rekomendacijos yra būtinos. Priklausomai nuo namo dydžio, kolektorių skaičius turi būti parinktas remiantis tam tikrais skaičiavimais. Dėl to tuos skaičiavimus geriausia patikėti specialistams. Mat, jie turi būti kruopštūs žinant, kad Lietuvos klimatas nėra tolygus.

Statant naujos statybos namus, siūloma iš anksto numatyti tie saulės kolektorių, tiek elektrinių montavimo vietas. Tam tiesiog reikėtų iš anksto pasiruošti detalų namo projektą.

Lietuviškos saulės elektrinės Solet

Užs. 1338

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments