blank

Šiandieninėje rinkoje yra daug skirtingų dviračių tipų ir daug skirtingų žmonių, turinčių savitus važiavimo dviračiu poreikius. Vieni ieško patikimumo, kitus žavi dviračių lenktynės, o dar kitiems svarbiausia yra įvaldyti greitį. Rinkdamiesi sau tinkamą dviratį, turėsite atsakyti sau į daugelį klausimų. 

Pirmiausia, išmokite važiuoti dviračiu, jei, žinoma, dar nemokate. Tai pirmas ir bene svarbiausias žingsnis. Pradėkite tiesiog nuo paprasto kelioninio dviračio. Šie dviračiai užtikrins jums paprastą valdymą ir tuo pačiu greitą mokymąsi.

Jei jūs ateityje ketinate važinėti dviračiu nelygiais takais ir neasfaltuotais keliais, tuomet jums labiausiai tiks kalnų dviratis. Lenktyniniai dviračiai nėra itin patogūs ar praktiški, jei jūs nuolat nepraktikuojate šio sporto. Lengvi kelių dviračiai tiks gyvenantiems mieste. Hibridiniai dviračiai turi storesnius ratus, rankinius stabdžius ir platesnę sėdynę. Be to, jų rėmai paprastai yra gana lengvi, todėl taip yra užtikrinamas paprastas jų valdymas.

Jei planuojate kasdien važiuoti dviračiu, tarkime, į darbą, tikriausiai norėsite lengvo ir paprasto kelioninio dviračio. Jei ieškote dviračio su papildomais komponentais, rinkitės hibridinį. O jei planuojate sportuoti ir važinėti nelygiomis trasomis, tuomet kalnų dviratis yra būtent tai, ko ieškote.

Standartiniai dviračiai yra jau įprasti dviračiai be pavarų, stabdomi tiesiog pedalais. Jie geriausiai tinka ramiai pasivažinėti po miestą, jei nėra kažkokių rimtų kliūčių. BMX dviračiai yra skirti „varžybiniam“ važiavimui dviračiams pritaikytais takais ar trasomis. Jie turi priekyje ir gale laidu valdomus stabdžius ir vos vieną pavarą. 

Kelių dviračiai pasižymi tradicine išvaizda ir yra skirti važiavimui ant šaligatvio ar asfaltuotos dangos. Lenktyniniai dviračiai yra lengvi ir išvysto gana didelį greitį. Kalnų dviračiais geriausia važiuoti kalvotose vietovėse ir nelygiose trasose. Tandeminiai dviračiai turi papildomą sėdynę ir pedalų rinkinį, todėl yra puikiai pritaikyti dviems žmonėms važiuoti kartu.

Priimkite sprendimą dėl dviračio kokybės ir tai atitinkančios kainos. Aukštesnės kokybės dviračiai tarnaus ilgiau, nes yra pagaminti iš patvarių ir lengvų medžiagų. Be to, jie užtikrins jūsų patogumą, nes leis pritvirtinti jums reikalingus priedus. Paskolos internetu gali jums padėti priimti reikalingą sprendimą, renkantis kokybišką dviratį.

Dviračio kaina skirsis priklausomai nuo jo tipo ir nuo jam naudojamų komponentų kokybės. Jei ketinate pritvirtinti, pavyzdžiui, krepšį ar kūdikio kėdutę, įsitikinkite, kad jus dominančio dviračio rėmas yra suderinamas su šiais įrenginiais. Tiesa, daugelyje dviračių parduotuvių yra siūlomi įvairūs komplektai su jau sumontuotais priedais. 

Pirkite tik profesionaliai surinktą dviratį. Profesionaliai pagamintas dviratis užtikrina, kad visos veržlės ir jo priedai yra tinkamai sumontuoti, o ratai – tinkamai sureguliuoti. Be to, profesionali dviračių parduotuvė pritaikys dviratį išskirtinai tik jums pagal jūsų kūno išmatavimus.

Galiausiai, patys išbandykite jus dominantį dviratį, dar prieš jį pirkdami. Turėtumėte ne tik jaustis patogiai, bet ir galėti lengvai jį valdyti. Įsitikinkite, kad jums nereiks daug pastangų reguliuoti pavaras ar stabdžius. Atminkite: daug paprasčiau yra gauti tinkamą dviratį nei prisitaikyti ir priprasti prie jums netinkamo.

Užs. 834

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Interesantas
Interesantas
2022 26 liepos 13:37

Hibridinis dviratis – dažnai rekomenduojamas. Atseit universalus, bet realiai kas tinka visur tas niekur netinka. Daug racionalesnis pasirinkimas yra laisvalaikio stiliaus MTB. Tokių dviračių geometrija ne tiek ir daug skiriasi nuo hibrido. Gausi storas maloniai kelio nelygumus sugeriančias padangas, ilgesnis rėmas = stabilesnis važiavimas. Tokio stiliaus MTB bus bent 2kg lengvesnis nei hibridas. Jei reikia, jie turi visus tvirtinimo taškus aksesuarams.
Pradedantiesiems tik “entry level” MTB, pamirškite tuos hibridus, sąžiningai sakau 😉