V.Bičiūnaitės nuotr.
bangenis

Įsibėgėjusios Rokiškio sveikatingumo, rekreacijos ir sporto centro statybos keičia mikrorajono veidą, pastatas kaskart gražėja. Projekto administratorius dėlioja objekto viziją ir bando galimoms problemoms užbėgti už akių.

Mokosi iš svetimų klaidų

Apie tai, kaip vyksta darbai, kas įsikurs po sporto komplekso stogu, domėjomės šio projekto administratoriaus Vitalijaus Jocio, kurio funkcijos yra sisteminti informaciją, tyrinėti rinkodarą, stebėti baseino įrengimo eigą, ateityje paruošti sporto komplekso darbuotojų pareigybių aprašą. Šioms funkcijoms vykdyti skirta ketvirtis etato iš Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro biudžeto.

V.Jocys sakė, kad rokiškėnų tikslas – pritraukti kuo daugiau lankytojų, todėl būtina tapti išskirtiniais. Tuo tikslu jis lankėsi Kaune, Pasvalyje, Anykščiuose ir domėjosi ten veikiančių baseinų įranga, jų privalumais ir iškylančiomis problemomis, techniniu personalu.

Viena tų baseinų problemų – ore tvyrantis, akis graužiantis chloro kvapas. Ypač tuo skundėsi Pasvalio baseino lankytojai. Pasvalio baseine dabar yra įrengti smėlio filtrai, bet jie nėra tokie veiksmingi kaip tikėtasi, tad juos keis stiklo granulėmis, tą patį darys ir Anykščiai. Norėdami išvengti šios problemos, rokiškėnai savo baseine įrengs stiklo granulių filtrus bei chlorą skaidantį ultravioletinių spindulių įrenginį (UV spindulių intensyvumo ir resurso indikatorius). Tada vandenyje išliktų būtinas chloro kiekis, o į orą jo pakliūtų kur kas mažiau. Yra ir kitų sprendimo būdų, tačiau pagal Lietuvoje galiojančias higienos normas jų negalima taikyti.

„Be to, statant Pasvalio baseiną buvo netinkamai parinktas metalas ventiliacijai, po dvejų metų vėdinimo sistemą teko keisti, nes ji neatlaikė korozijos. Tiesiog surūdijo ir prapuvo. Tad mes ir stengiamės mokytis iš svetimų klaidų“, – dėstė V. Jocys.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

4 Komentarai straipsnyje: "Rokiškio baseinas: sprendimai – negalutiniai"

avatar
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Idomumas
Idomumas

Yra ir kitų sprendimo būdų, tačiau pagal Lietuvoje galiojančias higienos normas jų negalima taikyti. Visko pas mus negalima, bet bus visi zino kaip 😀 😀

Sod
Sod

rokiskia sodzialka

Simonas
Simonas

Vandens pramogų rūmai

lota
lota

O kos bus pavadinimas baseino? Turbūt kažkas labai išskirtinio?