blank

Sėkmingas perėjimas – pasiskolino papildomai, o įmoka išliko tokia pati

Banko rinkodaros vadovas J. Atidukraitis pastebi, kad refinansavimo paslaugos klientai dažniausiai ieško tuomet, kai prireikia pasiskolinti daugiau. Tačiau apie tai pagalvoti galėtų kiekvienas, turintis vartojamąją paskolą – tikėtina, kad yra galimybė mokėti mažiau. Paskolų refinansavimas be jokio sutarties mokesčio, bei palūkanomis prasidedančiomis vos nuo 4,9 %.

Vienas iš „Fjord Bank“ klientų neseniai nusprendė pasiskolinti papildomai ir refinansuoti savo jau turimą kiek didesnę nei 7 000 eurų paskolą, kuri pasiskolinus papildomai viso sudarė apie 10 000 eurų paskolos.

Vyras iki tol per mėnesį sumokėdavo po 227 eurus ir buvo įsipareigojęs šią paskolą išmokėti per penkerius metus.

„Klientas buvo pasiskolinęs 8000 eurų ir apie 1000 jau buvo spėjęs išmokėti. Sutarėme  refinansuoti šią paskolą, pridėsime  dar 2 900 eurų ir jo paskolos įmoka nepasikeis, o paskolos laikotarpis  liks toks, kokiam jis skolinosi iš pat pradžių – 60 mėnesių arba 5-eri metai. Klientas labai tuo džiaugiasi, nes toks žingsnis jam apsimokėjo. Jo pavyzdys parodo, kaip galima papildomai pasiskolinti nekeičiant jums jau įprastų paskolos įmokų,“ – sako J. Atidukraitis.

Kitas asmuo atėjo turėdamas 10 100 eurų paskolą, jo kasmėnesinė įmoka buvo 249 eurai. Paskolą perkėlus į banką „Fjord Bank“, įmoką pavyko sumažinti iki 198 eurų per mėnesį ir nors paskolos terminas kiek prasitęsė, bendra suma, kurią žmogus per visą laikotarpį sumokės bankui, sumažėjo maždaug 3000 eurų.

Kaip įmanoma susimažinti paskolos įmoką?

Investicijų patarimų portalo „Investopedia“ duomenimis, refinansuoti paskolą apsimoka, jei įmanoma palūkanų dydį sumažinti 2 %, tačiau ir 1 % mažesnė palūkanų norma (priklausomai nuo paskolos dydžio) gali lempti reikšmingus sutaupymus.
Dažniausiai skolininkai ir kreipiasi į kredito įstaigas, siekdami susimažinti mokamas palūkanas, ieškodami mažiausių „procentų“.

Tuo metu, kai palūkanų norma natūraliai krenta dėl egzistuojančių rinkos sąlygų, Investopedia.com pataria susitrumpinti paskolos mokėjimo laikotarpį.

Tačiau kaip tai įmanoma? Juk bankas – pelno siekianti įstaiga, kuri pinigų dykai neskolina ir yra suinteresuota, kad paskolą mokėtumėte kuo ilgiau. „Fjord Bank“ rinkodaros vadovas J. Atidukraitis paaiškina, kodėl bėgant laikui dažniausiai kita kredito įstaiga gali pasiūlyti geresnes paskolų sąlygas.

„Kodėl anksčiau turėjote didesnes paskolos palūkanas, o dabar jas galite susimažinti? Priežastys – įvairios: pirmiausia tai paties skolininko elgsena, jo profilis. Gal imdamas paskolą jis buvo įvertintas kaip rizikingesnis (pavyzdžiui, neseniai keitė darbą, mažiau uždirbo, yra praeityje vėlavęs sumokėti įmokas, turėjo daugiau paskolų ir t.t.), bet dabar rizikos veiksniai pasikeitė (pradėjo uždirbti daugiau, nevėluoja mokėti įmokų, komunalinių mokesčių, jo atlyginimas kasmet kyla, jam pavyko išmokėti dalį turėtų kitų paskolų, šįkart pildo paraišką kartu su sutuoktiniu ir pan),“ – paaiškino J. Atidukraitis.

Šiek tiek įtakos turi ir finansų įstaigų konkurencija: ji auga, todėl palūkanos rinkoje mažėja, šiandien skolinama pigiau, nei vakar.

Vis tik investavimo ekspertai perspėja pernelyg neįsijausti švenčiant geresnes paskolos sąlygas – jei galite pasiskolinti daugiau ir turėti tokią pačią įmoką, pagalvokite, ar tikrai papildomų pinigų reikia, jei pasiskolinote – neišleiskite jų lengvabūdiškai, nes taip visas refinansavimo efektas tiesiog išvirs į nebūtinus papildomus pirkinius.

Taigi paskolos refinansavimas – dažniausiai išeina į naudą ir leidžia sukontroliuoti paskolą, tačiau svarbu neįsijausti susižinojus, jog galite pasiskolinti dar daugiau, apsvarstyti, ar papildomi pinigai šiandien gali atnešti realios vertės.

Užs. 1470

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: