blank

Vos prieš keletą metų Lietuvoje situacija su pradelstais mokėjimais ir negrąžinamais kreditais buvo tokia baisi, kad valstybei teko įsikišti ir sugriežtinti vartojimo kredito įstatymą. Nuo to momento situacija pradėjo taisytis, tačiau net ir šiandien yra tūkstančiai žmonių, kurie vėluoja įvykdyti savo įsipareigojimus.

Tai turi savo kainą: kiekviena pradelsto mokėjimo diena reiškia delspinigius. O peržengus tam tikrą ribą, neišvengiamas susidūrimas ir su antstoliais. Siekdami suteikti savo klientams kuo daugiau erdvės ir galimybių paskolai grąžinti, kai kurie kreditoriai siūlo mokėjimų atidėjimo paslaugą. Tai – kainuoja, tačiau dažniausiai geriau susimokėti santykinai nedidelį mokestį ir išvengti delspinigių ar antstolių.

Mokėjimų atidėjimas – tik vienas iš pasirinkimų, kuriuos šiandien turi su įsipareigojimų vykdymu problemų turintys žmonės. Kol kas pati geriausia pagalba tokiems žmonėms yra refinansavimas. Žinoma, jis nereiškia, kad jūsų įsipareigojimai bus panaikinti. Tačiau dėl mokėjimų grafiko pakeitimų ir pritaikymo kliento poreikiams, kiekvieno mėnesio įmokos dažniausiai būna kur kas mažesnės. Tai leidžia bent kiek atsipalaiduoti ir tuo pačiu džiaugtis kur kas patogesniu gyvenimu.

Tinkamo kreditoriaus pasirinkimas

Pirmiausia reikia suprasti, kad šiuo metu kreditorių, kurie refinansuoja paskolas – labai daug, tačiau tikrai ne visi jie teikia vienodai kokybiškas paslaugas. Kai kurie specializuojasi ties mažesnės vertės paskolų – pvz. greitųjų kreditų – refinansavimu, o kiti gali pasiūlyti ir didesnių įsiskolinimų refinansavimą. Taip pat reikšmingai gali skirtis ir kitos svarbios sąlygos – pvz. galutinė metinė palūkanų norma.

Todėl siūlome kuo detaliau susipažinti su kiekvienu kreditoriumi. Siūlome klausytis ne tik tai, ką apie save reklamose ar savo internetiniuose puslapiuose pasakoja kreditoriai. Perspektyvai praplėsti ir bendram vaizdui susidaryti, visada yra naudinga susipažinti su kitų žmonių patirtimi: skaitykite internete paliekamas nuomones. Jei turite galimybę – būtinai pasikalbėkite su draugais ar pažįstamais, kuriems yra tekę pasinaudoti kažkurio kreditoriaus siūlomu refinansavimu.

Taip pat reikia įvertinti ir tai, jog renkantis kreditorių palūkanos yra bene pats svarbiausias aspektas. Internete nesunkiai rasite refinansavimo paslaugų palyginimus, kurie padės suprasti, kurie kreditoriai rinkoje siūlo pigiausią refinansavimą. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad nepaisant to, kad palūkanų norma yra bene svarbiausias refinansavimo vertinimo kriterijus, negalima ignoruoti ir kitų sąlygų. Labai pigiai teikiamos paslaugos gali būti apipinamos įvairaus tipo taisyklėmis, kurios gali atbaidyti nuo tokio pasirinkimo.

Daugiau dėmesio sąlygoms

Refinansavimas nėra tipinė paskola, todėl pačiu savo principu, o todėl ir sutarties sąlygomis, jis yra sudėtingesnis fenomenas. Maža to, kadangi refinansavimas dažniausiai apima bent kelis skirtingus įsipareigojimus, bendra jo vertė būna ženkliai didesnė nei vidutinės šiuo metu rinkoje siūlomos vartojimo paskolos.

Tai reiškia, kad kiekvienos detalės ir kiekvienos sutartyje įrašytos sąlygos ir taisyklės vertė ir svarba yra daug didesnė nei vidutinio greito kredito. Todėl jeigu norite būti ramūs, kad refinansavimo metu naujai sudarytas įsipareigojimas nepradėtų kelti bėdų – tiesiog privalote kuo daugiau dėmesio skirti susipažinimui su naujos sutarties sąlygoms bei įsigilinimui į jas. Pavyzdžiui, jei jums reikia paskolos jau turint skolų, refinansavimo metu dalis kreditorių gali pasiūlyti ją gauti. Tai reiškia, kad nors iki refinansavimo pasiskolinti jau nebegalėjote dėl per didelių įsipareigojimų, nauja sutartis gali garantuoti galimybę gauti paskolą turint įsipareigojimų, kurie bendras kiekis nesumažėja. Taip yra dėl mokėjimų laikotarpio pakeitimų, kuriuos garantuoja refinansavimas. Todėl kartu su šia paslauga galima tikėtis ir dar vienos paskolos, jei toks poreikis yra.

Susipažinti su refinansavimo sąlygomis tikrai nėra sunku, nes dažniausiai bendros paslaugos sąlygos bus pateiktos net internete, tad tai susipažinti ir įsigilinti į bendras sutarties sąlygas galėsite labai greitai, paprastai ir patogiai. Tačiau turėkite omenyje, kad paskolų refinansavimas yra individualiai derinama paslauga, todėl galutinės sąlygos neišvengiamai skirsis nuo bendrų, pavyzdinių sąlygų, kurias rasite internete.

Jeigu jums kilo klausimų dėl kurio nors sutarties aspekto ar konkrečių siūlomų sąlygų – nesidrovėkite apie tai pasikalbėti su aptarnaujančiais specialistais. Visada yra geriau sugaišti kiek daugiau laiko ieškant atsakymo į turimus klausimus, nei dėti parašą ant sutarties su kuria nesijausčiate šimtu procentų komfortabiliai.

Refinansavimo esmė – ilgesnis grąžinimo terminas

Refinansavimas suteikia galimybes kiekvieną mėnesį mokėti mažesnes įmokas. Tokia situacija susidaro todėl, kad yra prailginamas bendras pinigų grąžinimo laikorpis. Natūralu, kad kai skolų yra daug arba kai jos yra tokios didelės, kad iškyla grėsmė nebegalėti jų grąžinti – reikia daugiau laiko jų padengimui. Tokiose aplinkybėse atsidūrusiems žmonėms tai yra priimtinas kompromisas – ilgesnis grąžinimo periodas už mažesnę vidutinę mėnesio įmoką. O vyšnia ant torto yra galimybę gauti papildomą paskolą, kas gali būti dar didesnė pagalba turintiems skolų.

Dažniausiai refinansuotojai individualiai prisitaiko prie kliento ir tikrai pasiūlo jam tinkantį variantą. Tai paaiškina, kodėl ši paslauga yra tokia populiari ir retai kada iššaukiantį klientų nusiskundimų.

Svarbiausia – neskubėti

Kad ir apie kokius įsipareigojimus kalbėsime, svarbiausia yra neskubėti jų sudarynėti, kadangi būtent tada dažniausiai ir padaroma klaidų, kurios vėliau kainuoja. Klaidas, padarytas pasirašant sutartį dėl greitojo kredito, dar galima ištaisyti su refinansavimo pagalba. O kaip ištaisyti klaidas, jei jos bus padarytas pasirašant sutartį būtent dėl pastarosios paslaugos?

Kad to išvengti, palyginkite bent jau kelis kreditorius, kol rasite sau labiausiai tinkamą bei – kaip jau minėjome – pažiūrėkite į kreditorius į kuo įmanoma daugiau pusių. Visa tai gali garantuoti, kad rasite kreditorių, kuris padengs jūsų skolas optimaliomis sąlygomis.

Užs. 924

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: